Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Z biletem Kolei Śląskich zwiedzimy Muzeum Śląskie 20 proc. taniej [Kolej na Muzeum]

Justyna Przybytek
Konferencja prasowa zapowiadająca akcję Kolej na muzeum
Konferencja prasowa zapowiadająca akcję Kolej na muzeum Justyna Przybytek
Wsiądź do pociągu na jednej z ponad 170 stacji w 104 miejscowościach i zwiedź Muzeum Śląskie w Katowicach z 20 proc. rabatem – to w wielkim skrócie główne założenie akcji „Kolej na Muzeum”, którą z dniem 1 lipca uruchamiają wspólnie Koleje Śląskie i Muzeum Śląskie. Akcja jest wakacyjna, potrwa od 1 lipca do 30 września, w tym okresie taniej wystawy MŚ zwiedzą wszyscy ci, którzy w kasie muzeum pojawią się z biletem kolejowym na pociąg KŚ.

Z biletem Kolei Śląskich zwiedzimy Muzeum Śląskie 20 proc. taniej [Kolej na Muzeum]

Akcja „Kolej na Muzeum” potrwa od 1 lipca do 30 września. W tym czasie Muzeum Śląskie będzie można zwiedzać z biletem tańszym o 20 proc. Ulga będzie przysługiwała każdemu, kto przy kasie MŚ okaże kasjerowi ważny w danym dniu bilet – jednorazowy lub okresowy - na pociąg Kolei Śląski, którego relacja obejmuje stację Katowice. W praktyce z ulgi skorzystamy, jeśli na przykład z Rybnika, Częstochowy, albo Sosnowca przyjedziemy Kolejami Śląskimi do Katowic i jeszcze tego samego dnia z biletem kolejowym pojawimy się w muzeum.

Warto skorzystać z oferty, bo Muzeum Śląskie właśnie na wakacje przygotowało wiele nowych wystaw, wydarzeń specjalnych, spotkań i warsztatów. Oprócz sześciu stałych ekspozycji (m.in. z malarstwem polskim, sztuką nieprofesjonalną, sztuką sakralną, czy wystawą historyczną dotyczącą historii Górnego Śląska), możemy odwiedzić też wystawy czasowe, na przykład „Nie jestem już psem”, „Kroniki przedmieść. Malarstwo Pawła Wróbla”, czy najnowszą, która zostanie otwarta lada dzień „Między Montmartre'em a Montparnasse'em”. Gratką jest także otwarta w tym roku wystawa stała „Na tropie Tomka” dedykowana rodzinom z dziećmi.

- Zapraszamy także do uczestnictwa w warsztatach i spotkaniach zarówno rodziny, które poszukują miejsca, aby spędzić czas z dziećmi, jak i seniorów, a także młodzież i osoby dorosłe. Poczynając od naszego kina pod chmurką, czuli Kina Kuźnia, poprzez plenery malarskie, po mini spektakle o poznawaniu dalekich krain. Każdy gość muzeum znajdzie coś dla siebie – zapewnia Alicja Knast, dyrektor MŚ.

Rozmowy przedstawicieli Muzeum Ślaskiego oraz Kolei Śląskich w sprawie współpracy trwały od kwietnia tego roku. - Chcielibyśmy, aby osoby z różnych części województwa miały lepszą możliwość skorzystania z oferty muzeum w lepszej cenie – tłumaczył w środę w Katowicach Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

Jak dodawała Alicja Knast muzealnicy chcą tą akcją zachęcić zwłaszcza mieszkańców spoza aglomeracji, m.in. Częstochowy, Rybnika, czy Tarnowskich Gór, dla których wyprawa do Katowic może wiązać się z większymi kosztami, do odwiedzin w Muzeum Śląskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto