Wrześniowe sukcesy Sokolni

Olga Krzyżyk
Wrześniowe sukcesy Sokolni Arc
Wrześniowe sukcesy Sokolni: Sportowcy chorzowskiej Sokolni rozpoczęli wrzesień medalowo. Z zawodów w Lizbonie wrócili ze złotymi i srebrnymi krążkami. Podobnie było także na zawodach w Portugalii.

Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji „Sokolnia” w Chorzowie Starym rozpoczął wrzesień medalowo. W Lizbonie od 7 do 9 września odbywał się Puchar Świata w akrobatyce sportowej, który połączony był z turniejem międzynarodowym. Akrobaci z Chorzowa odnieśli tam sukcesy.

Dwójka mieszana kategorii senior Julia Kraj i Wojciech Dackiewicz zdobyli złoto. Trójka dziewcząt kategorii senior Marta Śrutwa, Magda Rajtor i Emilia Plewnia przywiozła srebro. Trojka dziewcząt w kategorii 12-18 Wiktoria Wołczańska, Wiktoria Naczyńska i Agata Musioł również wróciła ze srebrnymi medalami.Dwójka mieszana kategorii 12-18 Tola Kopczyk i Daniel Wichary uplasowała się na 7 pozycji, a dwójka w kategorii 13-19 w składzie Kamila Dytko i Filip Bucki wylądowała na 5 miejscu.

Po powrocie z Portugalii juniorzy „Sokolni” pojechali do Białej Podlaskiej na Mistrzostwa Polski Juniorów w akrobatyce sportowej. Tam tytuł mistrza polski juniorów w dwójkach mieszanych zdobyli Kamila Dytko i Filip Bucki, w tej samej konkurencji brązowy medal zdobyli Tolia Kopczyk i Daniel Wichary. Tytuł wicemistrzyń Polski Juniorów zdobyła trójka dziewcząt Wiktoria Wołczańska, Wiktoria Naczyńska i Agata Musioł. W konkurencji 11- 16 dwójka mieszana Weronika Witkowska i Bartek Zagała zdobyli złoto.

Podczas zawodów w Portugali rzedstawione nominacje na Mistrzostwa Europy w akrobatyce sportowej w Rzeszowie, które odbędą się za miesiąc. Polskę na tych zawodach będzie reprezentowało aż 5 zespołów z Sokolni:dwójka mieszana 11-16- Weronika Witkowska i Bartek Zagała
dwójka mieszana 12-18 - Tolia Kopczyk i Daniel Wichary, trojka dziewcząt 12-18 - Wiktoria Naczyńska, Wiktoria Wołczańska i Agata Musioł, dwójka mieszana 13-19 - Kamila Dytko i Filip Bucki oraz dwójka mieszana 13-19 - Julia Fajfur i Marcin Firak.