WOŚP 2015: Dziś 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra gra "dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów". W województwie śląskim pieniądze do puszek z orkiestrowym serduszkiem zbiera około 18 tysięcy wolontariuszy, w tym 30 osób wyposażonych w terminale pozwalające na płatność kartą.

[AKTUALIZACJA 22.15]
3 121 838, 12 zł - tyle już mamy na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w województwie śląskim

[AKTUALIZACJA 20.15] Oberschlesien znów na scenie

[AKTUALIZACJA 19.55] Pierwsza część koncertu Oberschlesien właśnie się skończyła. Przerwa na "światełko do nieba".[AKTUALIZACJA 18.30]
Na chorzowskiej scenie trwa impreza, a tymczasem za kulisami trwają przygotowania do inauguracji studia telewizyjnego.

Za nami kolejne licytacje w Chorzowie, m.in. słynnej butelki mamrota z serialu "Ranczo", którą przekazał Bogdan Kalus (z autografem). Aktor przyznał, że do tej pory najdroższa butelka została sprzedana za 6400 zł. W Chorzowie wylicytowana została za 350 zł.

A już niebawem będzie licytowana płyta Oberschlesien ze specjalnej limitowanej edycji. Takich płyt jest 99.

[AKTUALIZACJA 18.20]
Na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chorzowie trwa już koncert zespołu Cree.


- Od początku byliśmy przekonani, że trzeba tu być i pomagać Orkiestrze. Cieszę się, że chociaż w ten sposób, grają koncert możemy dołożyć swoją cegiełkę do tej akcji - powiedział jeszcze przed wejściem na scenę Sebastian Riedel, wokalista Cree.

Pierwsza licytacja za nami. Bilans serca czyli kompleksowe badania wylicytował ostatecznie... zespół Oberschlesien! Badania sprzedane zostały sprzedane za 300 zł. Jako druga licytowana była usługa fryzjerska ufundowana przez jeden z salonów fryzjerskich. Kupiona za 120 zł

[AKTUALIZACJA 17.00]
W Chorzowie na terenie kompleksu Sztygarka trwa już wojewódzki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenie zespół Another Pink Floyd, znakomity cover band z Krakowa, który przygotował zestaw największych hitów legendarnych Floydów. Wśród nich "Wish You Were Here" czy "Another Brick in the wall". Gościnnie na scenie pojawił się nawet Sebastian Riedel, lider grupy Cree, która będzie kolejnym wykonawcą dzisiejszej imprezy w Chorzowie.W całej Polsce na ulice wychodzi 120 tysięcy wolontariuszy. Zbiórka odbywa się też w wielu innych krajach, szczególnie tam, gdzie mieszka dużo Polaków. W wielu miastach trwają też różne imprezy i koncerty połączone z kwestą na WOŚP. Tradycyjnie wieczorem wystartuje Światełko do Nieba.

Zobacz, WOŚP-owy rozkład jazdy. Imprezy i koncerty w woj. śląskim. Co, gdzie i o której?

WOŚP 2015 w woj. śląskim. Wojewódzki finał w Chorzowie

Wojewódzka impreza 23. Finału WOŚP odbywa się w Chorzowie, pod Szybem Prezydent na terenie kompleksu Sztygarka. Tu zabawa rozpocznie się o godz. 15.00. Zagrają m.in. Oberschlesien, Cree oraz Another Pink Floyd. Imprezy przygotowały też inne miasta naszego regionu. W Katowicach wystąpi m.in. Habakuk i The Dumplings, w Gliwicach Abradab i Oddział Zamknięty, zaś w Rybniku The October Leaves i Underground.

WOŚP 2015 w woj. śląskim. Trwają licytacje

WOŚP można wspomóc nie tylko wrzucając datek do puszki, ale też biorąc udział w licytacjach. W Chorzowie to m.in. koszulka Arkadiusza Milika z podpisami piłkarskiej reprezentacji Polski, zaś w gliwickim CH Forum koszulka Lukasa Podolskiego.

Wylicytować można m.in. lekcję języka francuskiego pod okiem rektora Uniwersytetu Śląskiego. Dodatkowo osobie, która wygra aukcję, na jeden dzień zostanie przekazana władza nad Uniwersytetem Śląskim. Licytować można też spotkanie z marszałkiem województwa. Na zwycięzcę czeka też m.in. zwiedzanie historycznego gmachu Sejmu Śląskiego (łącznie z podziemnymi tunelami i skarbcem), wizyta na placu budowy Stadionu Śląskiego i zwiedzanie nowej siedziby Muzeum Śląskiego - jednego z najciekawszych tego typu obiektów w Europie.

WOŚP

Komentarze (55)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

:-P (gość) (ala)

Ala - widzę, że zorientowana z ciebie gościówa - podlinkuj nam te rozliczenia finansowe między wośp, złotym melonem i mrówką całą (zamienioną ostatnio przez owsiaka na jasną sprawę). Pooglądamy i na pewno wszystko będzie gites, a pan Jurek zapunktuje w naszych oczach jako rzetelny działacz charytatywny :-)

ala (gość) (znawca tematu)

Goowno prawda. Kłamiesz. Rozliczenia WOŚP są dostępne w internecie. Możesz sprawdzić.
Rozliczeń Caritasu NIE ZNAJDZIESZ., to tajne.
Kiedyś oglądała w TV reportaż jak pewna kobieta była w trudnej sytuacji , dziecko chore, walącą się stary dom. Ludzie zebrali właśnie przez Caritas mnóstwo kasy właśnie tylko w tym celu. I co.
Dom wyremontowano, ale proboszcz tej miejscowości zażądał aby kobieta przepisała własność domu na Caritas bo Caritas dał pieniądze. A to ludzie dali nie ksiądz. Kobieta nie chciał się zgodzić, ksiądz nie chciał ustąpić i kobieta zwróciła się o pomoc do Jaworowicz.
Takie hieny są w Caritasie.

oszukany (gość)

Sratatata naciagacze za kilka zloty a telefony za freeko a potem wlepia ci do zaplacenia z taka prowizja ze oskubia naobiecuja tani kredyt niski pricent jak ktos bedzie naiwny tozpewnascia go ogolicie

sam (gość)

Jan przepraszam . Wklejam Twojego nicka oraz uzupełniam bo mam to samo zdanie. O czym ty mówisz,place składki zdrowotne 1/3 pensji,wiec mam prawo uzywac tych urzadzen ,bo zaplacilem za nie.Zaplacilem swoja praca i mam prawo z nich korzystac,bo to mi zagwarantowalo panstwo i podatki. Mało telewizja z mojego abonentu transmituje tą żebraninę za moje pieniądze. Ponadto 50 mln z żebractwa to może posłużyć na waciki. Od reformy służby zdrowia i jej uzdrowienia jest Ministerstwo Zdrowia z Arłukowiczem na czele bo za to wszystko przez całe życie płacimy a nie żebrające dzieci przed kościołami w niedzielę.

mieszkaniec (gość)

ala i P ja mysle ze jestescie starymi znudzonymi zyciem kobietami ktore nie maja nic.Do niczego w zyciu nie doszlyscie i wasza dewiza jest zazdrosic.Zazdroscicie Owsiakowi i jego zonie,pewnie i zazdroscicie artystom i sportowcom ktorzy maja wielkie majatki.kazdemu zazdroscicie komu sie lepiej powodzi.A tutaj jak uratowano dzieki tym datkom chocby jedno ludzkie zycieto sukces

:-P (gość) (Ala)

Ala, ciiiii, nie przyznawaj się. Jeśli masz jakieś uwagi do pana Jurka zachowaj je dla siebie. O jego finanse po prostu nie wypada pytać bo to establishment, a tacy nie podlegają kontroli. Im wolno więcej niż szaremu obywatelowi, nawet jak sąd mu coś nakaże, to on może nie posłuchać sądu, bo sądy sądami, a sprawiedliwość musi być po właściwej stronie.
Ala, jeśli zapytasz, to cię tu ukatrupią, a twoim dzieciom będą życzyć śmierci, bo cała służba zdrowia w Polsce Owsiakiem stoi i bez niego tu tylko "ch..j, d...a i kamieni kupa"

zdystansowany (gość)

Widzę, że owsiak rozpuścił tu jakieś brunatne bojówki, które glanują każdego kto ma inne zdanie. Strach się przyznać, że się nie wrzuca do puszki z serduszkiem, a podobno mamy demokrację :-) Jesteście jakąś sektą, czy co?

Zawsze daje na orkiestre 1268 (gość)

A malpo co ty masz do tego Owsiaka nie chcesz nie dajesz to po h... tu cokolwiek piszesz

Ela (gość)

Ja mam dzieci i na orkiestrę nie daję. Dawałam kiedyś, teraz nie. Zaraz mnie tu pewnie "kulturalnie" wyzwą od sku...., jak ktoś podpisujący się "Jan". Moim skromnym zdaniem ważne jest, żeby osoba prowadząca akcje charytatywne była uczciwa i w sposób transparentny prowadziła swoją działalność, nie jest dobra postawa "nie interesuje mnie, co robi, ważne, że pomaga". Niestety ostatnia sprawa pana Owsiaka w sądzie w Złotoryi stawia w złym świetle jego wiarygodność. Szkodzi mu też niestety zaangażowanie polityczne. Jeśli zwolennicy orkiestry tak opluwają kościół, to dlaczego zbiórki odbywają się głównie pod kościołami? To opluwanie jest jednak trochę niefajne wobec tych ludzi, od których się zbiera pieniądze, więc lepiej zmilczcie.

Madej (gość)

W Mikołowie burmistrz był wolontariuszem. Zebrał 250 zł, żona 450. Więc waszym żebractwem nie tylko dzieci się zajmują. Takie brednie mogą opowiadać tylko ćwoki bez uczuć, a na pewno bez własnych dzieci.