Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tegoroczny Finał WOŚP po raz pierwszy zostanie przedstawiony na kilkunastu interaktywnych mapach. Większość jest dostępna publicznie w Internecie pod adresem www.esri.pl/wosp. Dwie mapy operacyjne są przeznaczone tylko dla Fundacji i mają ułatwiać koordynację działań organizatorów.

Aplikacje, które stworzyła firma Esri Polska przeznaczone są dla dwóch grup odbiorców. Znaczna część map jest ogólnodostępna i może je obejrzeć każdy zainteresowany. Najbardziej przydatna uczestnikom 23. Finału WOŚP jest aplikacja „Co się będzie działo?", która przedstawia zgłoszone do tej pory wydarzenia, ale też jest na bieżąco aktualizowana. Dla osób, które posiadają zaproszenie do studia TVP, została przygotowana mapa dojazdu do kampusu Telewizji Polskiej różnymi środkami transportu.

Jedną z atrakcji Finału WOŚP w Warszawie będzie organizowany bieg pod nazwą "Policz się z cukrzycą". Dla wszystkich zainteresowanych została przygotowana mapa z jego trasą, punktem startu oraz metą. Dzięki niej osoby niebiorące udziału w biegu będą wiedziały, które ulice omijać.

Upublicznione zostały też aplikacje mapowe podsumowujące programy, które od lat realizuje Fundacja WOŚP. Pierwsza pokazuje rozmieszczenie placówek publicznych, które otrzymały wsparcie od Fundacji w postaci sprzętu medycznego wraz z listą dostarczonych urządzeń. Druga to wizualizacja szkół, które od 2006 roku wzięły udział w programie "Ratujemy, uczymy ratować". Zostały też przygotowane trzy różne mapy sztabów WOŚP, których jest blisko 1700 w Polsce i zagranicą.

Drugą grupą użytkowników map są pracownicy Fundacji, którzy odpowiadają za określone działania przy organizacji Finału. Opracowano dla nich m.in. aplikację mapową, która bardzo dokładnie przedstawia teren wokół Pałacu Kultury i Nauki, przeznaczoną do wsparcia koordynacji zabezpieczenia głównej imprezy plenerowej.

Wszystkie mapy zostały opublikowane w ogólnodostępnej chmurze ArcGIS.com. To usługa, która zapewnia pewny i stały dostęp do map oraz danych w sieci, bez ryzyka przeciążenia czy zablokowania serwerów publikujących zasoby.

Tegoroczny Finał WOŚP to kolejna inicjatywa realizowana wspólnie przez Esri Polska i Fundację WOŚP. W zeszłym roku została wykonana galeria map na potrzeby festiwalu Przystanek Woodstock, który odwiedziło 750 tysięcy osób.

WOŚP

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dąbrowianka (gość)

Dziennikarz Michał Rachoń zadał na konferencji prasowej Owsiakowi pytanie" Dlaczego Mrówka Cała nie wykonała wyroku sądu i nie udostępniła dokumentacji". W odpowiedzi Owsiak powiedział "Proszę tego Pana stąd wziąć".
Wnioski nich każdy wyciągnie sam.