Przemiana w naturze: zmiana kolorów z zieleni na pomarańcz, brąz i czerwień oraz związane z tym możliwości kreacji - to przewodni motyw 121. Jesiennej Wystawy Kwiatów i Ogrodów, którą otwarto w piątek w chorzowskiej hali "Kapelusz". Co roku wystawę odwiedza ok. 20 tys. osób.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tegorocznymi atrakcjami imprezy są m.in. drzewo cesarskie, którego posadzenie w ogrodzie ma przynosić szczęście, oraz kielichowiec wonny, zwany też krzewem truskawkowym ze względu na wydzielany zapach - mówi Anna Znamirowska, rzeczniczka organizującego wystawę Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Wystawa przygotowana przez kilkunastu wystawców z całej Polski wypełnia halę o powierzchni ponad 2,2 tys. m kw. Rośliny zaprezentowano w zaaranżowanych ogrodach - z powodu ograniczeń technicznych niemożliwe było jednak wkopanie drzew w ziemię, dlatego eksponowane są one w donicach.

Do budowy olbrzymiego ogrodu w hali użyto mielonej kory, cegieł, otoczaków, kamienia łupanego, trawy z rolki, żwiru, torfu i piasku. Kilkanaście tysięcy kwiatów tworzy kilkanaście kompozycji florystycznych. Między kwiatami, krzewami, pnączami i drzewami zaprojektowano oczka wodne, kaskady i fontanny.

Prócz ekspozycji, organizatorzy przygotowali dla zwiedzających pokazy florystyczne i formowania drzewek bonsai. Zwiedzanie ekspozycji urozmaicą występy zespołów muzycznych, pokazy tańca i mody.

Wystawę organizuje Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Jerzego Ziętka w Chorzowie. Ekspozycja w "Kapeluszu" będzie otwarta do niedzieli, a towarzyszący jej ogólnodostępny kiermasz ogrodniczy, w którym uczestniczy kilkudziesięciu sprzedawców - do poniedziałku.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!