W chorzowskim "Kapeluszu" wystawa kwiatów i ogrodów

Przemiana w naturze: zmiana kolorów z zieleni na pomarańcz, brąz i czerwień oraz związane z tym możliwości kreacji - to przewodni motyw 121. Jesiennej Wystawy Kwiatów i Ogrodów, którą otwarto w piątek w chorzowskiej hali "Kapelusz". Co roku wystawę odwiedza ok. 20 tys. osób.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Tegorocznymi atrakcjami imprezy są m.in. drzewo cesarskie, którego posadzenie w ogrodzie ma przynosić szczęście, oraz kielichowiec wonny, zwany też krzewem truskawkowym ze względu na wydzielany zapach - mówi Anna Znamirowska, rzeczniczka organizującego wystawę Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Wystawa przygotowana przez kilkunastu wystawców z całej Polski wypełnia halę o powierzchni ponad 2,2 tys. m kw. Rośliny zaprezentowano w zaaranżowanych ogrodach - z powodu ograniczeń technicznych niemożliwe było jednak wkopanie drzew w ziemię, dlatego eksponowane są one w donicach.

Do budowy olbrzymiego ogrodu w hali użyto mielonej kory, cegieł, otoczaków, kamienia łupanego, trawy z rolki, żwiru, torfu i piasku. Kilkanaście tysięcy kwiatów tworzy kilkanaście kompozycji florystycznych.
∨ Czytaj dalej

Między kwiatami, krzewami, pnączami i drzewami zaprojektowano oczka wodne, kaskady i fontanny.

Prócz ekspozycji, organizatorzy przygotowali dla zwiedzających pokazy florystyczne i formowania drzewek bonsai. Zwiedzanie ekspozycji urozmaicą występy zespołów muzycznych, pokazy tańca i mody.

Wystawę organizuje Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Jerzego Ziętka w Chorzowie. Ekspozycja w "Kapeluszu" będzie otwarta do niedzieli, a towarzyszący jej ogólnodostępny kiermasz ogrodniczy, w którym uczestniczy kilkudziesięciu sprzedawców - do poniedziałku.


Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię