W Chorzowie przy ul. Cichej 6 odbyły się obchody UEFA Grassroots Day, czyli dnia futbolu amatorskiego. W turnieju wzięło udział niemal 200 młodych piłkarzy amatorów, a wśród nich także piłkarze Ruchu Chorzów, którzy sędziowali mecze.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Uczestnicy mogli zebrać autografy od Rafała Grodzickiego, Marcina Zająca czy też Łukasza Janoszki. Zawody wygrała Szkoła Podstawowa nr 21 w Chorzowie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 22, trzecie Szkoła Podstawowa nr 37, a czwarte Szkoła Podstawowa nr 13. W kategorii szkół specjalnych pierwsze miejsce zdobył Zespół Szkół nr 2 w Chorzowie, drugie Zespół Szkół w Katowicach, trzecie - Zespół Szkół nr 3 w Chorzowie, a czwarte Zespół Szkół w Świętochłowicach, na piątym miejscu uplasował się Zespół Szkół w Siemianowicach Śląskich.

- Miasto Chorzów wpisało się w ogólnoeuropejskiej "Grassroots Day" prawie z tygodniowym opóźnieniem ze względu na warunki atmosferyczne. Turniej był bardzo udany, wystąpiło prawie 200 dzieciaków, które przez cztery godziny z uśmiechem na twarzy rywalizowały o zwycięstwo. A jak wiadomo zadowolone dziecko, które gra w piłkę, to jeden z lepszych widoków na świecie. W turnieju wygrał faworyt, czyli Szkoła Podstawowa nr 21 o profilu sportowym. Grała najlepiej. Jednakże pozostałe zespoły również zachwyciły - mówi jeden z organizatorów, Grzegorz Kapica. Ponadto organizatorami turnieju byli: Członek Rady Nadzorczej Dariusz Gęsior oraz Ruch Chorzów SA.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!