Kuba Kozłowski chce wesprzeć oddział hematologii w Gdańsku Kuba Kozłowski chce wesprzeć oddział hematologii w Gdańsku

Kuba Kozłowski chce wesprzeć oddział hematologii w Gdańsku (© archiwum Kuby Kozłowskiego)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pacjent oddziału hematologicznego w Gdańsku, który czeka na przeszczep szpiku, zainteresował nas swoim pomysłem. Pomożecie?

Z Kubą Kozłowski, skontaktowaliśmy się, by porozmawiać o jego bliźniaku genetycznym. 13-latek osiem lat temu zachorował i udało się go wyleczyć. Ostatnio białaczka bifenotypowa znów zaatakowała jego organizm.

- W tej chwili mam dwóch potencjalnych dawców, trwają badania, które są bardzo skomplikowane. To wszystko zależy teraz od lekarzy - mówi Kuba.

Chłopak założył swój fanpage na facebooku Zostań dawcą szpiku, gdzie namawia internautów by zapisywali się do bazy dawców komórek macierzystych. To proste: wystarczy wejść na stronę fundacji DKMS i wypełnić formularz. Tam dowiemy się co robić dalej, aby zostać dawcą. I być może - uratować komuś życie.

- Jeśli wygram z chorobą to i tak będę prowadził stronę i namawiał wszystkich by oddali szpik - tłumaczy Kuba.

Podczas rozmowy chłopiec poprosił, by koniecznie napisać o oddziale hematologii w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Gdańsku na którym się obecnie znajduje. Kuba poinformował nas, że na oddziale przydałyby się stoliczki na łóżko z regulowanym blatem. Dla dzieci które muszą leżeć w łóżku cały czas jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jeśli chcecie pomóc Kubie i jego kolegom z oddziału to skontaktujcie się z nim poprzez jego profil na facebooku Zostań dawcą szpiku

Aktualizacja 20 stycznia:

Jak poinformowała nas ciocia Kuby, pierwsze stoliki dotarły właśnie na oddział. Dziękujemy Wam za pomoc!

Więcej: Adaś chce być pewny, że wygrał z chorobą. Możesz mu w tym pomóc

Pomoc charytatywna

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!