Sylwester 2013/2014 w Chorzowie

Sylwester 2013/2014 w Chorzowie - będzie pokaz sztucznych ogni

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jak będzie wyglądał Sylwester 2013/2014 w Chorzowie? Po raz pierwszy w sylwestrową noc wieża zegarowa chorzowskiego Urzędu Miasta rozbłyśnie blaskiem sztucznych ogni.

Pokaz rozpocznie się punktualnie o północy od odpalenia rakiet z balkonu ratusza. Ognie ustawione zostaną wokół wieży i wystrzelą równocześnie.

Kolejne rakiety odpalane będą na dziedzińcu wewnętrznym Urzędu Miasta. Aby pokaz był widoczny z innych części miasta ognie dobrano tak, by eksplodowały na dużej wysokości.

Okazuje się, że fajerwerki mają swoje konkretne nazwy. Większość z nich nawiązuje do roślin, bo po wystrzeleniu przypominają je swoim kształtem.

I tak w sylwestrową noc mieszkańcy Chorzowa na niebie będą mogli podziwiać m.in. piwonię, chryzantemy, dalie czy wierzby. Pokaz potrwa około 10 minut. W tym czasie wystrzelona zostanie blisko tona masy pirotechnicznej.

Sylwester 2013/2014 w Chorzowie. Jakie imprezy?


Pokaz fajerwerków to nie jedyna atrakcja sylwestrowej nocy. Jak co roku chorzowskie instytucje kultury przygotowały bogaty program. Teatr Rozrywki zaprasza na koncert sylwestrowy, który w tym roku zatytułowano Powtórka z "Rozrywki". Chorzowskie Centrum Kultury organizuje "Wiedeński Sylwester", a Starochorzowski Domu Kultury zabawę sylwestrową z muzyką na żywo. Natomiast MDK Batory organizuje wielki bal.

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dDd (gość)

Sylwester na rynku w Chorzowie był najlepszy !!! Zawsze sie ta ludzie dobrze bawili i pełno znajomych było, aż szkoda że go nie robią ;/

tomii (gość)

DOBRZE ZE NIE BEDZIE SYLWESTRA PIJACY W DOMACH PIC .MY PORZADNI OBYWATELE CHORZOWA NIE CHCEMY ,PLACIC PODATKOW ZA CHAMSTWO I DARMOZJADOW KTORZY ROZRABIAJA NISZCZA SMIECOM ,ZYGAJA BUTELKAMI ZUCAJA NIE CHCEMY SYLWESTRA W CHORZOWIE :)

Alicja (gość)

Super pomysł! (z pokazem ogni sztucznych). Całe szczęście, że nie ma tzw. sylwestrowej imprezy na Rynku, gdzie "bawiła się" cała pijana patologia i wyła chamsko nawet w trakcie składania życzeń przez władze miasta. Tak byłam tam! Z obowiązku!

CHORZOWIANIINKA (gość) (MESKA BITCH )

COOOOOOO NO CHYBA COS NIE TAK Z TWOIM MYSLENIEM Z DZIECMI SIE CHODZIŁO NA SYLWESTRA NA RYNEK I ZAWSZE BYŁAM CO ROKU I NIGDY NIE WIDZIAŁAM TAM ZADNEGO NARKOMANA Z STRZYKAWKA W RENCE A TO ZE PIJANI TO CHYBA NORMALNE W SYLWESTRA W KATOWICACH JAKOS JEST ZABAWA A TAM POWINNI WŁASNIE PATRZEC NA NARKOMANÓW ........ TY CHYBA JESTES NACPANY ALBO NACPANA JAK TAK PISZESZ GUPOTY

CHORZOWIANINKA (gość)

to jest chamstwo zawsze był sylwester na rynku a teraz niema co za prezydent wogóle nie daje radosci chorzowianinom w niczym sAME PROBLEMY W ZAŁAYTWAINIU UTRUDNIENIA DLA MŁODYCH LUDZI STARAJACYCH SIE O MIESZKANIA I O WSZYSTKO I TERAZ JESZCZE ZAL MU KASY NA ZABAWE WSTYD

Chorzowianin (gość)

NO COZ W KAZDYM MIESCIE SYLWESTR W cHORZOWIE DRUGI RAZ Z RZEDU NIC ALE NA SZCZESCIE WNET SA WYBORY I WROCI DO RATUSZ PAN kOPEL A POSRANYM PEOWCOM MOWIMY SPADAC NA MARSA

Shi (gość)

To, że oficjalnie tego sylwestra na rynku nie będzie, nie oznacza, że samemu sobie go tam nie można zrobić. Pan wódki nie pije w sylwestra? A po drugie narkomania? Od kiedy wszyscy ludzie są narkomanami? Proszę nie generalizować.

MESKA BITCH (gość)

SUPER ZE NIE BEDZIE SYLWESTRA NA RYNKU W CHORZOWIE .JAK KTOS SIE CHCE BAWIC TO NA IMPREZY PRYWATNE ALBO DO LOKALI .RYNEK CHORZOWSKI NIE JEST DO PATALOGII PICIA WODKI I NARKOMANOW ITP .