Srebrny medal mistrzostw Polski dla Pawła Kwietnia z Chorzowa ZDJĘCIA

Monika Krężel
Paweł Kwiecień z Chorzowa zdobył srebrny medal na mistrzostwach Polski w pływaniu Arc
Paweł Kwiecień, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 5 i zawodnik klubu "Piątka" Chorzów, zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu. Zawody odbyły się w Olsztynie.

Rok 2018 nabrał rozpędu w karierze 14-letniego Pawła Kwietnia. W lipcu chłopak zdobył brązowy medal w pływaniu na 100 metrów stylem klasycznym w Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich, z kolei w połowie grudnia wywalczył srebrny medal na 50 metrów stylem klasycznym, a do tego zajął 5 miejsce w finale na 200 metrów stylem klasycznym. Zarówno letnie, jak i zimowe mistrzostwa 14-latków odbyły się w Olsztynie.

- Byłem przygotowany do grudniowych zawodów, myślałem sobie, że powinno być dobrze - opowiada Paweł. - Trenuję systematycznie i teraz widzę, że jest progres, wyniki przychodzą.

Co ciekawe, na początku Paweł nie był specjalnie zadowolony z nauki w klasie pływackiej. Od początku uczył się w S P nr 5 w Chorzowie. - Ani ja, ani żona nie trenowaliśmy pływania, ale sport zawsze odgrywał ważną rolę w naszym życiu. Córka też pływała, ale nie z takimi wynikami jak ma Paweł - wspomina Krzysztof Kwiecień, tata medalisty. - W pierwszych klasach podstawówki syn nauczył się bardzo dobrze pływać, ale był czas, że szukał wymówki, żeby tylko nie iść na trening. Dopiero w szóstej klasie, wszystko się odmieniło. Pływanie bardzo mu się spodobało, a on sam zaczął dostrzegać, że jego praca i żmudne treningi nie idą na marne. Trener też widzi w nim potencjał - cieszy się.

Paweł Kwiecień jest zawodnikiem klubu „Piątka” Chorzów. Jego trenerem jest Sławomir Pąchalski, wychowawca kilkudziesięciu medalistów mistrzostw Polski.

Tymczasem zawodnicy „Piątki” odliczają dni do zakończenia remontu basenu w SP nr 5. Od blisko roku trenują na obiektach w Chorzowie Batorym lub na basenie przy Placu Powstańców. - Przez remont basenu mamy tylko jeden trening dziennie. Wstaję o piątej rano, żeby przed lekcjami pójść na trening albo mam go popołudniami. W soboty tez trenujemy, a w niedzielę chodzę na basen czasami z rodzicami - mówi Paweł.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0