Samiec zebry przyjechał do zoo w Chorzowie: W piątek, 13 października, wprost z ogrodu zoologicznego w Dani do Chorzowa przyjechał ogier zebry. Samiec dołączy do czterech klaczy, które mieszkają w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to może w przyszłym roku zobaczymy małe zebry.

Samiec zebry przyjechał do zoo w Chorzowie


Do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie przyjechał nowy mieszkaniec. To ogier zebry, którego przetransportowano z ogrodu w Danii. Podróż była spokojna i transport z zebrą zameldował się w śląskim ogrodzie ok. godziny 6.00 w piątek, 13 października.

Ogiera, jeżeli tylko pogoda dopisze, będzie można zobaczyć na wybiegu sąsiadującym z żyrafami. Wiosną samiec dołączy do czterech samic, które mieszkają w chorzowskim zoo. Obecnie oswaja się z otoczeniem i poznaje swoich nowych opiekunów.

Samiec zebry wciąż nie ma jeszcze imienia. Pracownicy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego poszukują ciekawych pomysłów na imię dla ogiera, które będzie nawiązywało do jego charakteru i temperamentu. Wkrótce chorzowskie zoo zorganizuje konkurs na imię dla zebry. Macie może już jakieś pomysły?

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!