Ruch Chorzów - Zgoda Ruda Śl. 28:27

Andrzej Azyan
Derby w Chorzowie zakończyły się zwycięstwem Ruchu
Derby w Chorzowie zakończyły się zwycięstwem Ruchu fot. Mikołaj Suchan
Długa kolejka do kasy po bilety. Na widowni hali w Chorzowie-Batorym atmosfera sportowego święta. Nie mogło być inaczej, skoro w derbowym meczu spotkały się drużyny KPR Ruch i Zgody. Gospodynie pałały chęcią rewanżu, za porażkę w Bielszowicach (23:33). Nic dziwnego, że od pierwszej minuty zaczęły nękać rywalki szybkimi atakami. Miały ułatwione zadanie, bo obrona Zgody przypominała szwajcarski ser z olbrzymimi dziurami.

- Pozwoliliśmy chorzowian-kom w pierwszej połowie rzucać ze wszystkich możliwych pozycji - powiedział Dariusz Olszewski, trener z Zgody.

Tylko raz w 12 minucie bielszowiczanki doprowadziły do remisu 6:6. Potem do przerwy trwał festiwal Ruchu. Gospodynie schodząc do szatni prowadziły 18:11. "Niebieskie" niesione żywiołowym dopingiem swoich fanów, w bezwzględny sposób karciły przeciwniczki. Trener reprezentacji Polski, Krzysztof Przybylski chwalił Kamilę Rzeszutek. Kapitalnie grała Anna Pawlik, która w poprzednim sezonie występowała w Zgodzie.

W przerwie w szatni Zgody musiało być gorąco.

- Nie powiem, jak nas trener mobilizował. Same wiedziałyśmy, że coś musimy zmienić, aby uniknąć katastrofy - stwierdziła Katarzyna Gleń, która zdobyła 9 bramek, wszystkie z karnych.

Po zmianie stron w ciągu niespełna sześciu minut bielszowianki zdobyły pięć bramek pod rząd. Czyżby wróciły do gry? Nie do końca. Wprawdzie zdołały częściowo odrobić straty, ale nie na tyle, żeby wygrać.

- Mając takich kibiców, chce się grać na najwyższych obrotach. Dziękujemy im za wspaniały doping - mówiła Natalia Szyszkiewicz.

- Ustaliliśmy taktykę pod zawodniczki Zgody. Dotyczyło to szczególnie Kucińskiej i Wese-lak. Nasze zawodniczki wykonały wszelkie założenia - promieniał ze szczęścia trener Ruchu, Marcin Księżyk.

W 40. min. zerwania ścięgna Achillesa doznała zawodniczka Zgody, Irina Latyszewska. Piłkarka jest już po operacji w szpitalu w Goduli.

Niemal w ostatniej chwili nastąpiła zmiana pary sędziowskiej. Michał Małek z Poznania i Arkadiusz Nowak z Lubonia, poinformowali, że nie będą w stanie dotrzeć do na mecz. Zastąpili ich Marek Majka z Gliwic i Grzegorz Wojtyczka z Chorzowa.

Ekstraklasa piłkarek ręcznych

14. KOLEJKA

KPR Ruch Chorzów - Zgoda Ruda Śląska 28:27 (18:11)

Ruch Wasiuk, Wąż, Karwat - Brymerska 0, Radoszewska 3, Pawlik 9, Lanuszny 3, Szyszkiewicz 3, Sęktas 3, Lipko 0, Dybul 5, Rzeszutek 2. Zgoda Mieńko, Muszioł - Gleń 9,Sikorska 1, Świszcz 4, Mrozek 6, Krzymińska 2, Kucińska 2, Obruśnik 0, Weselak 2, Latyszewska 1.

POZOSTAŁE WYNIKI

KSS Kielce - Vistal Łączpol Gdynia 24:35 (11:24), KU AZS Politechnika Koszalińska - SPR Olkusz 32:15 (17:9), MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - AZS AWF Wrocław 26:21 (15:9) Start Elbląg - MKS Interferie Zagłębie Lubin 27:34 (11:14), SPR Lublin - KPR Jelenia Góra 43:16 (21:5). JAŹ

1. SPR Lublin 14 28 469-306

2. Zagłębie Lubin 14 26 453-330

3. Piotrcovia 14 21 401-329

4. Zgoda Ruda Śl. 14 18 399-371

5. Ruch Chorzów 14 17 356-375

6. Łączpol Gdynia 14 16 434-352

7. Politechnika Kosz. 14 12 385-386

8. Start Elbląg 14 10 387-412