Chorzów: Pieszych zaskoczył zakaz wejścia na promenadę Stadionu Śląskiego. Okazało się, że robotnicy wymieniają tam starą nawierzchnię drogi. Projekt przebudowy Stadionu Śląskiego przewiduje także zmiany w otoczeniu Kotła Czarownic. Na czym one polegają? Sprawdziliśmy

Na murawie Stadionu Śląskiego są już bramki. Obiekt w lipcu uzyskał także pozwolenie na użytkowanie. Trwają prace związane z wyklejaniem bieżni lekkoatletycznej. Prowadzone są jednak nie tylko wewnątrz stadionu, ale także na zewnątrz. I jak się okazuje, może to być trochę uciążliwe.

- Zdziwiłam się, bo park jest cały przekopany i nie da się do niego wejść tradycyjnymi ścieżkami - mówi pani Anna, chorzowianka. Piesi, którzy chcieli podczas weekendu wejść na teren Parku Śląskiego od strony przystanku tramwajowego przy ul. Chorzowskiej, tuż przy Stadionie Śląskim, musieli zmienić plany. Droga ta bowiem jest zamknięta.

- Zmiany w bezpośrednim otoczeniu stadionu związane są z modernizacją promenady wokół niego, a także pracami dotyczącymi okolicznej infrastruktury drogowej i parkingowej - wyjaśnia Adam Pawlicki, główny specjalista do spraw PR Stadionu Śląskiego.

Modernizacja polega na remoncie nawierzchni wokół Stadionu Śląskiego i pracach związanych z odwodnieniem terenu. Prace te obejmą przebudowę drogi wraz z budową miejsc parkingowych, drogi rowerowej oraz rolkowej wzdłuż ul. Harcerskiej. Przebudowane zostanie także rondo na wjeździe przy ulicy Harcerskiej. W prace te wliczona jest także sieć kanalizacji deszczowej.

- Po zakończeniu tych prac będzie można dojść do parku tymi trasami co zwykle. Planowo modernizacja promenady wokół Stadionu Śląskiego potrwa do końca sierpnia - wyjaśnia Adam Pawlicki.

Remont Stadionu Śląskiego potrwa jeszcze do końca września. We wrześniu zakończyć ma się też certyfikowanie bieżni do lekkiej atletyki. Codziennie pielęgnowana jest również trawa, która do Chorzowa przyjechała z węgierskiej plantacji. Trawa ta przez pierwsze trzy miesiące musi być codziennie koszona. Ostatnim przetargiem stadionu będzie dostarczenie mebli do strefy VIP. Pierwsza impreza na Stadionie Śląskim po remoncie odbędzie się 1 października. Kończyć będą tu bieg maratończycy podczas Silesia Marathon.

Z regionu

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

sląskza (gość)

pocałuj mnie w cztery litery hanysie pieroński przyznajcie się połowa z was jest z sosnowca i wstyd się przyznać

sląskza (gość)

KOPIARKA musisz wrócić swoją stronę tam gdzie przyszedłeś z sosnowca bo Bzury piszesz może jak jechałeś na rowerze do Chorzowa uderzyłeś głowom o krawężnik

Kopiarka (gość)

"Strona chorzow.naszemiasto.pl jest najgorszą stroną w całym województwie. Dlaczego tak jest? Czyżby administrator dostał polecenie od Kotali zamieszczania mało znaczących spraw, aby odwrócić uwagę mieszkańców od nieprawidłowości w urzędzie miasta, PGM, od spraw ważnych i kontrowersyjnych? Po co są wydawane pieniądze podatników na takie bzdury? "

Mister Hit (gość) (mieszkanka)

Większość tablic i znaków zakazu przejścia od tygodni leży na ziemi i nikt ich nie podnosi. Jeśli ktoś tam nie włazi, to tylko, by sobie butów asfaltem nie powalać.

mieszkanka (gość)

Co wy tu piszecie.Jaka droga jakie wejście zamknięte. To wejście "zamknięte" na niby jest już od miesiąca, albo i więcej

mirekk (gość)

Ech, była świetna okazja zrobić porządne centrum przesiadkowe: duży podziemny parking połączony z tramwajami i autobusami. A wyszło jak zwykle :P