Polska Akcja Humanitarna przeprowadza zbiórkę na zakup żywności i podstawowych artykułów, dla ludności poszkodowanej w ukraińsko-rosyjskim konflikcie.

Według szacunków, w wyniku konfliktu na Ukrainie ponad 508 tysięcy ludzi zostało przesiedlonych, a ponad 553 tysiące uciekło do innych krajów. Na terenie objętym konfliktem zbrojnym wciąż mieszka ponad pięć milionów ludzi i to właśnie oni potrzebują wsparcia. Najgorsza sytuacja jest w rejonie Donbasu, gdzie trwają walki oraz w rejonach sąsiadujących, gdzie uciekli cywile.

Do tej pory organizacji udało się dotrzeć z pomocą do ponad 15 tysięcy osób przemieszczonych wewnątrz kraju. Pracowano w obwodach donieckim i ługańskim, w miejscowościach: Zolotoje, Szczurewo, Debalcewo, Gorłowka, Kramatorsk, Slowiansk, Rubieżnoje, Swietagorsk, Berdiansk i Dnieprodzierżynsk. Brakuje przede wszystkim: żywności, leków, artykułów medycznych i higienicznych, środków czystości, ciepłej odzieży, drewna na opał, nowych okien, czy materiałów do uszczelnienia starych.

- Byliśmy na Ukrainie już trzy razy, prowadziliśmy działania pomocowe w obwodzie donieckim i ługańskim. Zawsze robimy rozeznanie jakie są tam w danej chwili najważniejsze potrzeby. Zakupów dokonujemy na miejscu: na razie wszystkie potrzebne artykuły są na Ukrainie dostępne. Dlatego w Polsce zbieramy tylko środki finansowe - mówi Celina Kretkowska z Polskiej Akcji Humanitarnej.

Działania Polskiej Akcji Humanitarnej można wesprzeć dokonująć wpłat na podany poniżej numer konta:

BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "Ukraina"
Numer IBAN : PL91 1060 0076 0000 3310 0015 4960
SWIFT: BPHKPLPK

Czytaj:WOŚP zagrała po raz 23. Ile udało się zebrać?

Charytatywnie

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!