Planetarium w Chorzowie jest pełne atrakcji. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy cennik, dojazd i program na najbliższy czas. To miejsce magiczne, gdzie mimo mroźnych wieczorów, możemy spędzić czas pod gwiazdami.

Planetarium w Chorzowie: Cennik


Dwulekcyjne zajęcia dydaktyczne w Planetarium w Chorzowie kosztują 12 zł.

Seanse dydaktyczne kosztują 6 zł. Natomiast bilet normalny na seanse popularne kosztuje 12 zł, a ulgowy 6 zł.

Istnieje możliwość zakupu biletu rodzinnego, dla maksymalnie czterech osób w cenie 30 zł.

Natomiast karnet na seans dodatkowy, w którym może wziąć udział maksymalnie dwadzieścia osób kosztuje w Planetarium w Chorzowie 240 zł.

Za wejście do obserwatorium astronomicznego zapłacimy 2 zł, do stacji klimatologicznej 4 zł, a do stacji sejsmologicznej 3 zł.

Z biletów ulgowych w Planetarium w Chorzowie skorzystać mogą dzieci do trzeciego roku życia, młodzież ucząca się, studenci do 25 lat, renciści oraz emeryci, po okazaniu ważnych legitymacji.

Co ważne, w kasach możemy zapłacić kartą płatniczą.

Planetarium w Chorzowie: Dojazd


Do Planetarium w Chorzowie możemy dojechać samochodem i autokarem. Z Chorzowa i Katowic pojedziemy przez Katowice-Dąb do wjazdu do Parku Śląskiego, który znajduje się przy Ośrodku Telewizyjnym w Katowicach w dzielnicy Bytków.

Jeśli będziemy prowadzeni przez nawigację GPS to najlepiej wpisać skrzyżowanie ulic Bytkowskiej i Telewizyjnej w Katowicach.

Do Planetarium w Chorzowie możemy dojechać również tramwajem liniami 6, 11 i 19 do przystanku WPKiW Wejście Główne. Jeśli wybierzemy autobus to możemy jechać liniami 0, 30, 50, 110, 168, 296 na przystanek, który nazywa się Międzynarodowe Targi Katowickie. Z Chorzowa dojedziemy liniami 663, 665, 190 na przystanek Bytków Osiedle Chemik. Ale stąd dojście stąd zajmie nam jeszcze 15 min. pieszo.

Planetarium w Chorzowie: Godziny otwarcia


Od wtorku do piątku o godz. 17 odbywają się seanse popularne. W soboty i niedzielę seanse popularne w Planetarium w Chorzowie odbywają się o godzinach 11, 13, 15 i 17.

Planetarium w Chorzowie zamknięte jest w poniedziałek.

Planetarium w Chorzowie: Atrakcje


Co ważne, Planetarium w Chorzowie organizuje Międzyszkolne Koło Astronomiczne, z którego mogą skorzystać uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie organizacyjne w tym temacie odbędzie się 18 października o godzinie 16 w sali konferencyjnej.

Planetarium w Chorzowie: jakie są Wasze opinie na jego temat? Czy seanse są ciekawe? Wybierzecie się?

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zawiedziony ojciec dwójki dzieci (gość)

Żenada. Zmodernizujcie coś! I nie chodzi tylko o przedwieczną maszynerię i szybko przeskakującą po gwiazdach świecącą strzałkę, za którą tak jak 30 lat temu dzieci nie mogą nadążyć wzrokiem. Świat idzie do przodu a Planetarium Śląskie stoi w miejscu, tutaj wciąż Pluton jest planetą, a Jowisz ma 12 księżyców! Z astronomii pała!!!
Byłem z dziećmi podczas ferii zimowych w niedzielę do południa, a kiosk z pamiątkami zamknięty. Z popularyzacji nauki pała!!!