Planetarium Śląskie Planetarium Śląskie

Planetarium Śląskie: premiera nowego seansu pt. „Światy Niemożliwe”

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Planetarium Śląskie w Chorzowie na koniec maja przygotowało premierę nowego seansu. "Światy niemożliwe" to podróż po miejscach, które istnieją tylko w książkach science fiction.

Planetarium Śląskie: Seans został przygotowany przez Stefana Jantę i Jarosława Juszkiewicza. - Dla mnie inspiracją do stworzenia tego seansu było słynne zdanie Stanisława Lema – „Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta.” Czy naprawdę tak jest? Postanowiliśmy naszą pasję do książek przenieść na wielką kopułę planetarium – mówi Jarosław Juszkiewicz, dziennikarz naukowy Radia Katowice.

Planetarium Śląskie: premiera nowego seansu pt. „Światy Niemożliwe”


W seansie autorzy spróbują sprawdzić ile w prognozach pisarzy SF było prawdy, a ile fikcji.

- W naszym widowisku nie zabraknie także klasycznej astronomii – chcemy, by poza efektownymi animacjami nasi widzowie zobaczyli także gwiazdy – a nasze, dzięki klasycznej, analogowej aparaturze projekcyjnej są najpiękniejsze w Europie – mówi Stefan Janta, wicedyrektor Planetarium Śląskiego.

W widowisku pojawią się zupełnie nowe animacje komputerowe, ścieżka dźwiękowa, w której usłyszymy również utwory napisane specjalnie dla potrzeb seansu, a każdy widz, który pojawi się na premierze otrzyma drobny upominek – niespodziankę.

Seans dedykowany jest pamięci Szymona Laska – młodego grafika, który przed śmiercią stworzył wiele animacji dla Planetarium Śląskiego.

Rozrywka

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Alicja (gość)

Na pewno kolejna rewelacja!
"Podróże Małego Księcia" widziałam już 5 razy i... ciągle mi mało!