Piłka ręczna: Trzecia wygrana Ruchu Chorzów [ZDJĘCIA]

Ruch Chorzów pokonał Koronę Kielce 25:22
Ruch Chorzów pokonał Koronę Kielce 25:22 Karina Trojok
W 21. kolejce PGNiG Superliga Kobiet Ruch Chorzów pokonał Koronę Kielce 25:22. To trzecie zwycięski mecz Niebieskich w tym sezonie. Kibice mogę jednak jednak być trochę rozczarowani, bo w barwach chorzowskiego klubu zabrakło wielokrotnej reprezentantki Polski Iwony Niedźwiedź, która zapowiedziała, że pomoże Ruchowi w utrzymaniu.

W minionym tygodniu chorzowską drużynę wzmocniła była reprezentantka Polski Iwona Niedźwiedź.

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

39–letnia zawodniczka, która ma pomóc Ruchowi w walce o utrzymanie, miała jednak dłuższą przerwę w ligowych występach. Przeniosła się na plażę, gdzie reprezentowała nasz kraj w beach handballu. Jest też ekspertem piłki ręcznej Canal+.

- Nie straciła jednak nic ze swojej klasy, a jej doświadczenie bardzo nam się przyda - uważa prezes chorzowskiego klubu Klaudiusz Sevković. - Mamy najmłodszą drużynę w lidze i jej rady będą bardzo cenne.

Przed meczem z Korona Niedźwiedź pojawiła się na rozgrzewce, ale w meczu nie wystąpiła. Chorzowianki poradziły sobie, na razie, bez niej. Do przerwy Ruch prowadził dwoma bramkami 13:11, po przerwie trwała zacięta walka. W ostatnich minutach kluczowa rolę odegrała Magdalena Drażyk trafiając dwukrotnie, a wynik ustaliła Katarzyna Masłowska.

Sylwetka Iwony Niedźwiedź
Iwona Niedźwiedź w kadrze rozegrała 182 mecze, rzucając 510 bramek. Była zawodniczką Beskidu Nowy Sącz, Vitaralu-Jelfy Jelenia Góra (2000-2002), Piotrcovii Piotrków Trybunalski (2002-2007), duńskich SK Aarhus (2007-2011) i Team Tvis Holstebro (2011-2014) oraz Vistalu Gdynia (2014-2015) i Perły Lublin (2015-2017). Ten ostatni klub nieoczekiwanie rozwiązał z nią kontrakt przed sezonem 2017/2018 i Niedźwiedź zakończyła karierę. Nie do końca...