LAUREACI NAGRODY STAROSTY PILSKIEGO W DZIEDZINIE KULTURY
Iwona Widawska - Kubska, artysta plastyk - za działalność artystyczną, charytatywną i społeczną na rzecz upowszechniania sztuk plastycznych.
Teresa Łoboda, kierownik Oddziału dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile - za upowszechnianie czytelnictwa, edukację kulturalną i rozwój bibliotekarstwa
Jolanta Kujanek, młodszy biblitotekarz w Oddziale dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile - za osiągnięcia w dziedzinie edukacji kulturalnej dzieci i promocję czytelnictwa
Elżbieta Kędziora, specjalista ds. programowych w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile - za wieloletni wkład w organizację wydarzeń kulturalnych i artystycznych, promujących sztukę na najwyższym poziomie
Grażyna Bednarek, dyrektor Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie - za całokształt działalności na rzecz rozwoju czytelnictwa, upowszechniania kultury i regionalnej tożsamości
Lucyna Pach, artysta plastyk, nauczyciel - za osiągnięcia artystyczne w sztukach plastycznych oraz edukację dzieci i młodzieży
Zuzanna Przeworska, poetka, dziennikarz, promotor młodych talentów literackich - za osiągnięcia literackie oraz edukację i promocję młodych talentów
Teresa Gajc–Zaleska, kierownik Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ujście - za całokształt działalności na rzecz upowszechniania czytelnictwa, kultury regionalnej i rozwój bibliotekarstwa
Tomasz Perlicjan, artysta plastyk, performer, poeta - za wkład w upowszechnianie różnorodnych form artystycznych i nowatorskie przedsięwzięcia kulturalne
Edyta Kin, dziennikarz, promotor kultury i sztuki - za wkład w upowszechnianie kultury, promocję sztuki i artystów
Zespół MINI BAZAR - za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i promowanie kultury regionalnej
Karol Wójcik, artysta plastyk - za upowszechnianie historii i kultury regionalnej w sztukach plastycznych
Wyrzyski Chór Męski - za osiągnięcia artystyczne i promowanie powiatu pilskiego w kraju i za granicą
Kamila Wiśniewska-Czaja, nauczyciel klasy wiolonczeli w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile - za działalność koncertową, impresaryjną i edukacyjną oraz promocję kultury muzycznej
Humberto Chura Quispe, artysta muzyk - za muzyczne dokonania, które przekraczają granice państw oraz łączą narody i pokolenia
Cezary Andrzej Krajewski, aktor, pisarz, scenarzysta - za osiągnięcia w upowszechnianiu historii ważnej dla narodu polskiego w literaturze, filmie i teatrze
Anna Kluza, artysta plastyk – za nowatorstwo w sztukach plastycznych i udział w projekcie filmowym, który odniósł światowy sukces
Katarzyna Mudyna, nauczyciel historii w Szkole Podstawowej im. KEN w Łobżenicy
- za osiągnięcia w edukacji historycznej i kulturalnej lokalnej społeczności
Edyta i Grzegorz Suliga - za działalność społeczną i organizację wydarzeń muzycznych, które jednoczą lokalną społeczność
Henryk Liszkiewicz, poeta i prozaik - za całokształt twórczości literackiej, wkład w rozwój kultury i promocję powiatu pilskiego
Zespół Nadmiar – za całokształt twórczości artystycznej, upowszechnianie muzyki i promocję powiatu pilskiego
Arno Giese - za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania historii ruchu artystycznego na terenie powiatu pilskiego
Janusz Argasiński, artysta plastyk - za wybitne osiągnięcia w dziedzinie malarstwa oraz promowanie powiatu pilskiego
Chór „Głos Przemienienia” – za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianie kultury
Ale Babki - za upowszechnianie kultury w środowisku seniorów
Filip Chajzer o MBTM
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?