Mała Julcia urodziła się ze zdeformowanymi nogami. Dzięki pomocy papieża przejdzie operację i ma szansę na normalne życie!

Aktualizacja 28 maja:

Julka Piskorska jest już po operacji. Czeka ją długa rehabilitacja. Życzymy jej wszystkiego dobrego!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Julka Piskorska urodziła się w lipcu 2013 roku w Lubartowie. Okazało się, że dziewczynka cierpi na hemimelię kości strzałkowych, czyli po prostu nie wykształciły jej się te kości. Brakuje też piętowych, skokowych i śródstopia. Sugerowano, że jedynym wyjściem jest całkowita amputacja nóżek Julci i korzystanie z protez.

Pojawiła się iskierka nadziei: operacji chce się podjąć dr Paley w Instytucie Wydłużania Kończyn w USA. Problem w tym, że operacja jest bardzo kosztowna, a pozostało niewiele czasu. Taką operację najlepiej przeprowadzić między 18- 24 miesiącem życia . Julka już skończyła 18 miesięcy.

- Julka jest bardzo żywym, wesołym i radosnym dzieckiem. Bardzo lubi bawić się ze swoimi starszymi siostrami. Wszędzie jej pełno. Jest bardzo mądra i rezolutna. Mogę powiedzieć, że rządzi nami. Bardzo już chce chodzić. Coraz częściej staje na swoje nóżki - oczywiście nie na stópki, tylko na przody stóp i na te zagięte kości piszczelowe. Próbuje już się puszczać i robić tak kroczki - mówiła nam dwa miesiące temu Dorota Piskorska, mama dziewczynki.

Jeden z apeli o pomoc trafił do Watykanu. Papież Franciszek przekazał "sporą kwotę" na rzecz operacji Julki Piskorskiej. Dzięki temu dziewczynka będzie mogła pojechać na Florydę do specjalistycznej kliniki. Operacja ma się odbyć 27 maja. Trzymamy kciuki, żeby wszystko się udało!

Jeśli chcecie wiedzieć, u niej słychać - koniecznie zajrzyjcie na jej facebookowy profilźródło:x-news/tvn24

Zobacz też: Trzynastoletni Kuba namawia internautów do oddania szpiku


Pomoc charytatywna

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Doładowania do telefonów, liczba doładowań jest ograniczona! http://doladowanie (gość)

Doładowania do telefonów, liczba doładowań jest ograniczona!

http://doladowanie365.pl/0jxggpo/4

Sama w to nie wierzyłam ale 2 tygodnie temu dostałam doładowanie na jednej z tych stron tutaj dowód:

http://oi59.tinypic.com/do3qtl.jpg

Skontaktuj się ze mną proszę jeśli otrzymasz doładowanie, pozdrawiam. Mój email: natalia_iksde@prokont.pl

er (gość)

nie dam się nabrac na Jezuite i cały watykan - Wilk w owczej skórze. kto ma oczy niechaj czyta, Jezuici to wczesniej Freemasonery, Oświeceni , czcziciele Lucyfera.

ciekawy (gość)

Dlaczego Julce NFZ nie sfinansuje operacji tak jak innym dzieciom leczonym u dr Paleya?