Jak wyglądały Mikołajki w PRL-u i pierwsze świąteczne przygotowania - walka o choinkę i podstawowe chociaż produkty? Pamiętacie jeszcze te czasy? Zobaczcie zdjęcia sprzed lat...

Pan w plastikowej masce na twarzy, rachityczne drzewka sprzedawane na ulicy, prezenty w reklamówkach rozdawane w przedszkolach - tak wyglądała siermiężna rzeczywistość jeszcze 25 lat temu. Czy ktoś jeszcze pamięta dreszcz strachu w przedszkolu na widok człowieka w czerwieni i masce na twarzy, który groził rózgami? Zobaczcie zdjęcia sprzed lat...

Zobacz również:

Mikołajki - zobacz memy, śmieszne obrazki

QUIZ. Jakim Mikołajem jesteś? Sprawdź się!

Śmieszne życzenia na Mikołajki 2017. Zabawne wierszyki, SMS, rymowanki

TOP 10: Jaki prezent dla taty pod choinkę. Zobacz poradnik

TOP 10: Jaki prezent dla mamy pod choinkę?

TOP 10: Jaki prezent dla babci i dziadka pod choinkę?

Mikołajki według Sprytnych. Jak własnoręcznie wykonać prezenty dla dzieci?
Mikołajki to dobra okazja, aby własnoręcznie wykonać prezenty dla bliskich. W "Dzień Dobry TVN" przygotowania rodziny państwa Sprytnych do tego święta. Jak zrobić szarfę gimnastyczną, a jak przygotować zestaw dla małego chemika?

Wiadomości

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ja (gość)

a co teraz to niby dobre czasy ? wszystkiego pełno i nikt na święta nic nie zbiera, nawet szynki sie nie chce bo mozna ją żreć non stop.
męczą tylko kup to tamto !! koszmar

Jan(ten prawdziwy) (gość) (pamiętający dokładnie tamte czasy)

Wydaje mi sie ,ze nie mam,ale odnosze wrazenie,ze tacy jak ty zapomnieli juz jak to naprawde wygladało i skąd wzięło sie i dlaczego takie okreslenie na Mikołaja.To,ze jestes" pamietającym dokladnie tamte czasy" wcale nie swiadczy o tym ,ze jednak zapamietales takie detale.

ja (gość)

wtedy się czekało na mikołaja i święta teraz by szybko minęły a w radiu katuja juz od listopada człowieka- koszmarne czasy

Jan( ten prawdziwy) (gość) (jan)

Gdzies tak napisałem? czy dorabiasz sobie ideologie do tego co przeczytales i nie zrozumiales?
Jakbys zyl w tych czasach to pewnie bys wiedzial o tym co mowie,ale najwyrazniej czytasz nie te opracowania co trzeba i bez zrozumienia.

jan (gość)

Najlepiej powiedz , że nie było świąt , kościołów , kolędy itp.Jak ktoś ma siano w głowie zamiast w żłobku to nic nie pomoże.

Vomit (gość)

Pamiętam, wspaniałe czasy (żeby nie było, nikt w mojej rodzinie nie był w "Partii", pochodzę z rodziny robotniczej). Dzisiaj rządzi pieniądz i konsumpcja. Fakt, "Solidarność" dużo popsuła, szary przeciętny człowiek bez koneksji, dużo dziś pracuje i na mało go stać. Różnej maści kapusie i słudzy systemu nieźle się ustawili. Ich dzieci i wnukowie żyją bardzo dobrze. Podburzyli klasę robotniczą, aby rzucała kamieniami i czym tylko można, a sami zza kulis spijają dziś śmietankę. Niech żyję "Solidarność", "KOR". No co? Źle ci było hutniku, górniku? Teraz masz wolność, dobrobyt, dobrą pracę, dobrą wypłatę. Jeżeli ją masz....

tak było (gość)

Walka o podstawowe produkty zaczęla się od czasu, jak byki z Solidarnośći zamiast produkować zaczęly się wylegiwać na styropianie.

kornik szyszki (gość)

Oczywiście za komuny wg. autora tekstu rosły tylko rachityczne drzewka, za to za PIS-u rosną drzewka, że ho ! ho ! - tylko je wycinać, bo zarażone kornikami.