Pierwszy McDonald w Chorzowie został otwarty przy ul. Wolności 12. Od razu zaczął cieszyć się dużą popularnością. Po dwudziestu latach zostanie jednak zamknięty. Dlaczego?

Aktualizacja godz. 12.30
Otrzymaliśmy odpowiedź na zadane pytania od McDonalda.

- Pragnę potwierdzić, że w związku z upływem okresu dzierżawy restauracja McDonald’s przy ul. Wolności 12 będzie działać jedynie do 25 marca - informuje Dominik Szulowski z McDonalda. - Po przeprowadzeniu analizy biznesowej doszliśmy do wniosku i uzgodniliśmy to z wydzierżawiającym, że nie będziemy przedłużać umowy na kolejny okres.

Załoga tej restauracji znajdzie zatrudnienie w drugiej chorzowskiej restauracji McDonald’s a także w Katowicach przy ul. Ułańskiej.

- Jednocześnie chcę potwierdzić, że mamy w planach kolejne inwestycje w Chorzowie i regionie - podkreśla Szulowski. - Ponieważ nie dysponujemy jeszcze podpisaną umową dotyczącą konkretnej lokalizacji, na razie nie jesteśmy w stanie przekazać bardziej szczegółowej informacji.McDonald w Chorzowie przy ul. Wolności zostanie zamknięty na początku kwietnia. Skończyła się terminowa umowa dzierżawy.

- Mieliśmy z McDonaldem umowę, która wygasa na początku kwietnia - wyjaśnia Urszula Rasztar, prezes zarządu PSS Społem, do którego należy budynek. - McDonald miał prawo przedłużenia umowy, ale nie skorzystał z tej możliwości.

Pewne jest, że umowa nie została wypowiedziana, a po prostu wygasła.

Obecnie Społem poszukuje dzierżawcy na miejsce McDonalda. Nie jest jednak pewne, że będzie to inna restauracja. Właściciel budynku jest otwarty na wszystkie możliwości

McDonald w Chorzowie: gdzie jest?


McDonald w Chorzowie przy ulicy Wolności był pierwszą tego typu restauracją otwartą w naszym mieście. Mieszkańcy mogli tu zjeść od 20 lat.

Teraz po jego zamknięciu pozostanie tylko McDonald przy ul. Katowickiej 118 w Chorzowie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że planowana jest budowa kolejnego McDonalda przy Drogowej Trasie Średnicowej.

Komentarze (75)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Przesom (gość)

Zamykają restaruację to znaczy, że źle im się wiedzie? Nie sądzę. Ale sprawdzając http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,17446 w tej firmie są jakieś specjalne metody....

Świętochłowiczanka (gość)

Dziś pierwszy raz oddawna postanowiłam jechać z synem do Mc Donalds, a że mieszkam w Świętochłowicach, wybrałam restaurację na Wolce. Jakie było moje zdziwienie, jak zobaczyłam, że Maca tam nie ma. Szoda - pojechaliśmy na Katowicką

Dawid (gość) (wstrząśnięta)

Nie porównuj żarcia w Macu w stanach i u nas. Może Cie to zdziwi ale żarcie w Naszych macach jest o niebo lepsze niż w stanach czy nawet w UK. Druga sprawa to to że w US oni tam żrą non stop. Nie gotują w domach obiadów tylko dziennie do fastfoodów rodzinami jeżdżą. W ten sposób co drugi to jest szerszy niż wyższy. Od sporadycznego jedzenia w Macu jeszcze nikt sie nie spasł. Skoro nie jadasz w Macu to nie masz porównania. Więc kolokwialnie g..no wiesz :D

Dawid (gość)

Porównajcie sobie ludzie jak wygląda teraz Chorzów a jak wyglądał przykładowo 15 lat temu. Teraz wszystko podupada. Wszystkie małe sklepiki plajtuja. Na "wolce" gdzie nie pierdniesz tam bank. Idąc całą wolką będzie ich pewnie z 20+
Wszystko niszczeje. Przeprowadziłem się tu z Katowic ponad 15 lat temu. W tamtych czasach Chorzów rozkwitał i rozwijał się. Teraz to jest trup z szafy. A szkoda.

Hanys (gość) (członek)

Członek czy jak cie tam zwą. Wiesz co to qwa interpunkcja? Bo sie tego Twojego wymęczonego tekstu nie da czytać ,a co dopiero zrozumieć.

aga (gość) (p)

ludzie wy czytać nie umiecie nikt mc donalds nie wyrzucił trzeba było chodzić codziennie to by nie musieli zamykać z przyczyn ekonomicznych wolicie jeżdzić do galerii a teraz wielkie pretensje

wstrząśnięta (gość) (dariusz Olejniczak)

człowieku skoro tak ci smakuje w tej podrzędnej pseudo restauracji jedzenie to smacznego!!! Wykarm tam siebie i całą rodzinę i zobaczymy jak długo pociągniesz na tych konserwantach!!!??Moje dziecko ani rodzina nie jadamy takich świństw!!!!Widziałeś ludzi żyjących w USA ???? i jaka jest ich średnia waga ?? 100 czy 120 ?

Maria była w Społem (gość)

Ilu członków ma obecnie Społem , bo coś mi się wydaje , że zrobiło się tam towarzystwo wzajemnej adoracji a zamiast prowadzić handel i usługi w lokalach to nikogo nie zatrudniają tylko żyją jak rentierzy z majątku poprzednich pokoleń i czynszów.

dariusz Olejniczak (gość)

Kto zabrania korzystania z Mc Donalda jest chory... to lepsze jedzenie niż w niejednym lokalu- restauracji. Podane: czysto, schludnie, bez osobistego kontaktu i "dodatków" kelnera. PS: Oczywiście są bardzo dobre Restauracje i Bary na Wolce ale Mc Donald to Mc Donald. PRAWO WYBORU należy do klienta nie obrotnych urzedasów udowadniających, że wszystko co jemy jest szkodliwe. Dowód: w USA żyją ludzie.SPOłEM robi sobie interesy nie patrząc na wymiar społeczny, a "trafił sie kurze"za darmo budynek. Pozdrawiam.

Bercik (gość)

@mieszkaniec. Śmieszny jesteś z tym co piszesz. Kotala nic nie zrobił jeszcze dla tego miasta oprócz tego, że wydał maaaaaasę pieniędzy mieszkańców na meble w UM, remont UM, podróże służbowe z nową limuzyną. Miasto podupada, nie pieniędzy na ważne inwestycje a Kotala co? lekką ręką oddał prywatnej telewizji Polsat prawie 200 tys. zł aby Doda mogła tłuc po twarzy inną równie nie istotną dla naszego miasta. Ile można by za to wyremontować przedszkoli? Ludzie ze Wspólnego Chorzowa przez 20 lat to miasto postawili na nogi, a Kotala w 4 lata je rozwala.