Maciej Sadlok po meczu Ruch Chorzów - Górnik Zabrze: Derby to był mecz do pierwszej bramki

Zbyszek Anioł
Górnik Zabrze nie przegrał dziewiątego meczu z rzędu i zremisował w Chorzowie z Ruchem 0:0. - Możemy żałować, że nam jako pierwszym nie udało się przerwać tej serii – przyznaje w rozmowie z Ekstraklasa.net Maciej Sadlok, obrońca wicemistrzów Polski.

Punkt z Górnikiem was cieszy czy czujecie niedosyt?
To było dla nas bardzo trudne spotkanie. Mecz rozgrywaliśmy już też w głowach jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Szkoda tylko pierwszej sytuacji na początku meczu (Andrzej Niedzielan nie wykorzystał okazji sam na sam – przyp. red.). To był po prostu mecz do pierwszej bramki, gdybyśmy strzelili, to wydaje mi się, że trzy punkty zostałyby w Chorzowie. Górnik gra w tym sezonie jednak bardzo dobrze, nie przegrał jeszcze meczu. Możemy żałować, że nam jako pierwszym nie udało się przerwać tej serii.

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 0:0 [ZDJĘCIA]. Wielkie Derby Śląska bez bramek!

Ruch przeciwko Górnikowi prezentował się lepiej w obronie niż w ataku. W defensywie radziliście sobie z przyjezdnymi, w ofensywie natomiast słabo to wyglądało.
No tak. Dużo było przemeblowań w składzie, sporo rozmawialiśmy w tygodniu o naszej grze w obronie i cieszy, że wreszcie zagraliśmy na zero z tyłu. Wcześniej tego brakowało, więc dla nas jako obrońców to na pewno jest mały sukces. Gra jednak cała drużyna i wspólnie odpowiadamy za wynik.