Elka Chorzów: Otwarcie 2013 już w najbliższy weekend. 8 września oficjalnie otwarta zostanie kolejka Elka. Tego dnia nie może Was zabraknąć w Parku Śląskim. Do wieczora Elką będzie można jeździć za darmo.

Elka Chorzów: Otwarcie 2013 8 września


Oficjalne otwarcie Elki odbędzie się w niedzielę, 8 września o godz. 14. Do końca dnia goście Parku Śląskiego będą mogli jeździć Elką za darmo.

Elka Chorzów: Otwarcie 2013. Gondole


Gondole są czarno-białe, a dodatkowo opatrzone zielonym logo Parku Śląskiego. Jest ich piętnaście, każda mieści 8 osób. Siedziska są welurowe, ale twarde.

Drzwi otwierają się automatycznie. Nie ma jednak obaw, że w przypadku awarii prądu utkniemy w wagoniku. Kolejka ma własne zasilanie awaryjne.

Wsiadanie do gondol ma być łatwe nawet dla osób niepełnosprawnych. W wagoniku zmieści się wózek inwalidzki lub dziecięcy.

Elka Chorzów: Otwarcie 2013. Krzesełka


Koleka Elka ma 30 czteroosobowych krzesełek. Niebieskie siedziska pokryte są skajem.

Elka Chorzów: Otwarcie 2013. Ile trwa przejazd?


Przejazd Elką ze stacji Stadion Śląski do stacji Śląskie Wesołe Miasteczko trwa ok. 8 minut. Wagoniki jadą wtedy z prędkością 5 metrów na sekundę. To jednak maksymalna prędność, z jaką może poruszać się kolejka. Aby nie odbierać gościom możliwości podziwiania Parku z lotu ptaka, wagoniki będą prawdopodobnie poruszały się odrobinę wolniej.

W pierwszych testach bez ludzi jako obciążenie kolejki wykorzystano 248 beczek z wodą. Każda ważyła 60 kg.

Elka Chorzów: Cennik, dojazd, godziny otwarcia

">Jak wyglądała budowa Elki w Chorzowie?

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

???????????? (gość)

jezu... czytanie tekstu ze zrozumieniem.... pisze iż są gondole 15szt. i krzesełka 30szt. jasne?

gliwiczanka (gość)

LUDZIE! JESTEŚCIE PRYMITYWNI ! W SWYCH TU WYPOWIEDZIACH !
JAK NIE MACIE NIC MĄDREGO DO NAPISANIA, TO NIE POPISUJCIE SIĘ ŻAŁOSNYMI TEKSTAM!

hopek (gość)

Podobno ta gondola bydzie wozić w koło hanysa i gorola oj jak bydzie w parku tym wesoło bydom obaj koledzy krążyć w koło .Ale bydom wisieć tak długo na ty jednej linie że słuch o nich szybko nie zaginie. poznajom ich tam wszyscy w koło bydzie na pewno i nom wesoło.hej

Hanys (gość)

Prosze nie odpowiadac takim dziadom z naszego parku co im szczyna spada bo elka jest pomnikiem Godlewskiego na co najmniej 50 lat a po nich to jak wreszcie odejda nie pozostanie nawet kupka gruzu i nikt nie bedzie pamietal.