"Czym chata bogata" w kinach od 14 lipca "Czym chata bogata" w kinach od 14 lipca

(© mat. dystrybutora filmu)

Bogaty pisarz – celebryta podczas telewizyjnego programu, promując swoją książkę „Czym chata bogata”, nieopatrznie zaprasza do domu romską rodzinę. Francuska komedia twórców „Za jakie grzechy, dobry Boże?” wejdzie na ekrany kin 14 lipca.

[patronat NaM]

Jak łatwo się domyślić, świat Jeana-Etienne’a Fougerole’a (w tej roli Christian Clavier) wywróci się do góry nogami, gdy do jego domu wprowadzą się nowi lokatorzy. Dwie rodziny, dwa światy, różne obyczaje. Czy wzajemne uprzedzenia mogą doprowadzić do... wielkiego cygańskiego wesela? W każdym razie powodów do śmiechu na pewno Wam nie zabraknie.

Witajcie w moim domu
Skąd pomysł na film „Czym chata bogata”? - Przyznam, że to nie ja na niego wpadłem, lecz Guy Laurent i Marc de Chauveron - mój brat. Inspiracją była debata, którą obejrzeli w telewizji - mówi reżyser Philippe de Chauveron. - Często podczas takich programów uczestnicy gadają bzdury, nawet, gdy są szczerzy! Guy i Marc wyobrazili sobie sytuację, w której jeden z gości podaje swój adres, żeby zachować twarz... Pracowałem wówczas nad innym filmem, ale gdy opowiedzieli mi o swoim pomyśle, od razu mnie rozśmieszył.Od początku w projekcie uczestniczył też aktor Christian Clavier. - Temat bardzo go bawił - dodaje reżyser. - Dla niego było jasne, że to ja zrealizuję ten film! Mieliśmy to, co najważniejsze: wątek opowieści, postaci, dialogi... Baza była bardzo solidna: przygody lewicowego intelektualisty, zmuszonego przyjąć u siebie Romów.

- Fougerole to przede wszystkim facet skupiony na pozorach, na wizerunku - opowiada o swojej roli Christian Clavier, znany z filmów o Asterixie i Obelixie czy „Goście, goście”. - Trudno powiedzieć, czy mamy do czynienia z myślicielem, pisarzem czy też sztucznym wytworem mediów! Należy do bardzo uprzywilejowanych ludzi, dla których wygląd jest równie ważny jak to, co mają do powiedzenia. Zresztą - właśnie to czyni tę postać zabawną - dodaje.

"Czym chata bogata"

reżyseria: Philippe de Chauveron
scenariusz: Guy Laurent, Marc de Chauveron
gatunek: komedia
produkcja: Francja
premiera: 14 lipca 2017
Obsada: Jean-Etienne Fougerole - CHRISTIAN CLAVIER, Bobik - ARY ABITTAN, Daphné Fougerole - ELSA ZYLBERSTEIN, Erwan Berruto - CYRIL LECOMTE, Isabelle Cheroy - NANOU GARCIA i inni.

Filmy

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

karotka (gość)

muszę koniecznie zobaczyć ten film bo uwielbiam Christiana Claviera. Genialny aktor.