Częstochowa: Piłkarscy kibice opanowali jasnogórski szczyt. To już ich siódma pielgrzymka [ZDJĘCIA]. W sobotę już po raz siódmy kibice piłkarscy z całego kraju pielgrzymowali na Jasną Górę. Za ojczyznę w jasnogórskim klasztorze modlili się m.in. fani Śląska Wrocław, Lecha Poznań, Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów, Legii Warszawa, czy Lechii Gdańsk.

Częstochowa: Piłkarscy kibice opanowali jasnogórski szczyt. To już ich siódma pielgrzymka [ZDJĘCIA]

Kibice z całego kraju zawierzali różne intencje podczas swojej pielgrzymki. W Kaplicy Cudownego Obrazu modlono się w intencji klubów i stowarzyszeń kibiców. Nie zabrakło także odwołań do obecnej sytuacji panującej w naszym kraju. Kibice nie zapominali również o swoich rodzinach, zawierzając prośby o zdrowie dla najbliższych.

- Podobnie, jak co roku chcemy podziękować za miniony rok, że przeżyliśmy go w zdrowiu. Modlimy się także o zmarłych. Prosimy, by kolejny rok był równie dobry. Oprócz tego, że jesteśmy kibicami jesteśmy przecież normalnymi ludźmi i modlitwa jest dla nas najważniejsza – mówi jeden z sympatyków częstochowskiego Rakowa.

Podczas nabożeństwa doszło również do chrztu dziecka z Wrocławia, które jako dwutygodniowe niemowlę uczestniczyło w zeszłorocznej pielgrzymce. Na ręce fanów kombatanci przekazali także „Testament Polski Walczącej”. Tuż po mszy poświęcono również szaliki i transparenty, z którymi kibice przybyli na Jasną Górę.

Na tym nie kończy się jeszcze pielgrzymka kibiców. Przed fanami jeszcze wykład poświęcony żołnierzom wyklętym, a około godziny 17:30 na jasnogórskich wałach zawisną efektowne transparenty przygotowane przez kibiców, co okrasi pokaz pirotechniki. Siódmą wizytę kibicowskiej rodziny na Jasnej Górze zwieńczy natomiast koncert grupy „Forteca”, dedykowany pamięci bohaterskiego rotmistrza Witolda Pileckiego.

Wiadomości

Komentarze (33)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

irasiad (gość)

http://wyborcza.pl/1,75478,17237728,Kibice_jechali_na_pielgrzymke__Po_drodze_okradli_stacje.html
Kibice_jechali_na_pielgrzymke__Po_drodze_okradli_stacje
oj to ci profdzifi wolacy papryjoci ,wiadome służby ich wrobiły!.

Ewa (gość) (Mirek)

Tylko która bozia.
Żydów - Jahwe, Arabów - Allach ,Hindusów - Sziwa , etc. etc.
Przecież to wymyśleni różni bogowie i różne nieba i piekła.
W niebie np. boga Allacha czekają 72 dziewice gotowe na wszystko ,u boga Jahwe będą chóry anielskie, etc.

Mirek (gość)

Maczety,siekiery,tasaki,noże,pałki poświęcone .
Niech bozia prowadzi na wroga!!!.
Kiedy będą lesbijki ,transwestyci,geje,etc.?.
Franciszek mówi,że bozia przecież wszystkich kocha.

antykaczor (gość)

Jasna Góra to teraz miejsce spędów kiboli, faszystów spod znaku ONR, moherowych awanturników i zajadłych, nienawistnych pisuarów!

mario s-c. (gość)

Szczególnie zachował się elegancko kibic palący papierocha ,ciekawe czy u siebie w kościele też pali lub w jego placu.

Polka (gość) (zyje spox)

Nie obrażaj ludzi, którzy 11 listopada biorą udział w marszu niepodległości. Po twoim komentarzu sądzę, że nigdy w nim nie uczestniczyłeś a twój obraz tego marszu bierze się z fałszywego przekazu wiadomych mediów. Może masz to gdzieś co dzieje się w naszym kraju (cały majątek w rękach obcego kapitału, ludzie szukający pracy za granicą, problemy z dostaniem się do lekarza itd. mogłabym jeszcze długo wymieniać) ale miej trochę przyzwoitości i nie udawaj że jest wszystko ok.

zyje spox (gość)

przeciez to sa te same osoby lub ich koleszki co pod sztandarem Bog Honor Ojczyzna kazdego 11 Listopada demoluja stolice,a p osiedlach smigaja w swoich kur...tandetnych dresikach z pitbullem przy boku zeby podbudowac wlasne ego.Cala ta wasza gadka o wartosciach ,prawilnosci to sciema jedno mowicie a drugie robicie ,taka z was Prawica!kupa smiechu

irasiad (gość) (kibic)

menelu nie rozśmieszaj mnie, piszesz tu co to ma oznaczać ?,przecie was ,czyli debilnych pseudo bandytów z IQ na minusie jest mało!,więc o co ci chodzi z tymi swoimi i tu ,może już siedzisz w ZK ?.