Katowicka Filharmonia Śląska znalazła schronienie w Chorzowskim Centrum Kultury. Przynajmniej na czas remontu i rozbudowy siedziby Filharmonii, która przedłużyła się i potrwa jeszcze rok.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Już od kilku tygodni filharmonicy pod kierownictwem Mirosława Jacka Błaszczyka, dyrygenta i dyrektora artystycznego Filharmonii Śląskiej, przygotowują się w Chorzowie do nowego sezonu artystycznego. W ChCK 100-osobowa orkiestra symfoniczna ćwiczy codziennie od godz. 9.30 do 13.00, więc nierzadko z gmachu centrum kultury dobiegają dźwięki muzyki najwyższej próby.

W podzięce za gościnność Filharmonia Śląska zagra 10 koncertów w sali Chorzowskiego Centrum Kultury. Pierwszy z nich odbędzie się za tydzień, w piątek 21 września o godz. 18.00. Na inaugurację sezonu kulturalnego orkiestra symfoniczna zagra muzykę filmową Krzesimira Dębskiego. Za pulpitem stanie sam kompozytor, a solistką będzie jego żona, Anna Jurksztowicz. Kolejne koncerty będą raz w miesiącu. 27 października odbędzie się koncert połączony z uroczystością wręczenia nagród prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury. Zabrzmi muzyka Wojciecha Kilara, zapowiadana jest też obecność mistrza. Bilety - 21 i 30 zł.

W ChCK będą się też odbywać koncerty Młodej Filharmonii, przeznaczone dla dzieci i młodzieży szkolnej. Pierwsze już 3 (godz. 11.00 i 17.00) i 5 października (godz. 10.00 i 12.00). Orkiestra symfoniczna wykona utwory Moniuszki i Szyma-nowskiego. Bilety na te koncerty kosztują 10 zł.
- Obecność takiej instytucji jak Filharmonia Śląska w naszych murach jest wielkim wydarzeniem dla Chorzowa - mówi Antoni Sobczyk, dyrektor ChCK. - To podnosi nasz prestiż. Cieszymy się z tego - dodaje.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!