Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do Chorzowa przeniesie się firma Liberty Poland, która jest związana z Polkomtelem. Otwarte zostanie call center, w którym zatrudnienie od marca znajdą mieszkańcy naszego miasta.

Poszukujący pracy chorzowianie będą mieli kolejną szansę, żeby odmienić swój los. Na rynek pracy w naszym mieście wkracza bowiem kolejna firma, dzięki której powstanie nawet do 150 nowych miejsc pracy. A to tylko na początek.

Firma Liberty Poland, która jest związana ze znanym Polkomtelem, czyli przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym, przenosi w tym roku swoją siedzibę z Bytomia do Chorzowa. W marcu przeniesie się również call center. Chorzów bowiem, według pracowników firmy ma potencjał, a przede wszystkim otwarty rynek pracy.

- Jest coraz mniej kandydatów z Bytomia i okolic, których moglibyśmy rekrutować do pracy - przyznaje Rafał Wyszomirski z marketingu firmy Liberty Poland. - Dlatego władze firmy upatrują szansę w przeniesieniu się do Chorzowa na pozyskanie nowych, dobrych pracowników.

W call center pracuje zazwyczaj ok. 150 osób. I chodzi tu tylko o pracowników sprzedażowych, czyli tych, którzy odbierają i wykonują telefony. Oprócz tego są jeszcze stanowiska wsparcia, czyli osoby wspomagające, przygotowujące umowy itd.
Jeśli chodzi o kierownicze stanowiska, to firma zawsze prowadzi rekrutację wewnętrzną. Jeśli jednak w ten sposób nie znajdzie odpowiedniego kandydata, wtedy dopiero ogłoszą rekrutację zewnętrzną.

W call center rekrutacja jest stała. Wynika to z dużej rotacji pracowników. Statystyki pokazują, że ok. 10 procent pracowników zmienia się każdego miesiąca. Czyli ok. 15 osób będzie co miesiąc przyjmowanych do pracy. Ale to nie wszystko. Bywają bowiem miesiące, kiedy potrzebnych jest więcej pracowników, a wtedy przyjętych może być nawet 50 nowych osób. Wszystko zależy od potrzeb firmy.

Wiadomo, że rekrutacja na stanowiska sprzedażowe do Chorzowa rozpocznie się przed przeniesieniem firmy, nie są jednak znane dokładne terminy.

Przypomnijmy, że do obowiązków pracownika call center należy wykonywanie telefonów i namawianie klientów do kupna produktów. Nie jest to łatwa praca, ale przynajmniej jest stała. - Pracownicy sprzedażowi mają pierwszy kontakt z klientem, proponując mu usługi i produkty - tłumaczy Rafał Wyszomirski.

Jeśli zadzwonimy na infolinię należącej do Polkomtelu sieci Plus, będzie szansa, że odbiorą telefon nasi mieszkańcy. Bo w Chorzowie będzie jedyny call center w regionie. W całej Polsce jest ich około dziesięciu.

Komentarze (25)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zyx (gość)

Odradzam, odradzam, odradzam !!!!
Zgadzam się w 100% z Edkiem
Obóz pracy, a jakby było mało to ostatnio dostałem za mało wypłaty i to już nie pierwszy raz. O tyle dobrze, że moja ciotka jest prawniczą. Zakładam im sprawę w sądzie i niech się *** tłumaczą.

Mistrzyni Ortografii (gość)

Szanowny Gościu KP.... Rozumiem, że Ty też wyżywasz się twórczo przy tych workach z zaprawą. Bo tutaj, UWIERZ, mówiąc banalnie, nie błysnąłeś (aś)....

Chorzowianin (gość) (Amigo)

Firma wykupiona za 18mld złotych w 2011 roku - największa transakcja na rynku europejskim ostatnich lat.
Zacznij od googole, zanim następnym razem rozpiszesz się o firmie o której nie masz żadnego pojęcia ;)

pracownik Liberty (gość) (Marian)

Akurat tutaj bardzo mało osób jest na stanowiskach innych niż konsultant bez doświadczenia w sprzedaży na słuchawkach bo rekrutacja na takie stanowiska jest wewnętrzna ;)
Marianie, faktycznie to Twoja sprawa, bo rotacja w Call Center to żadna tajemnica w żadnej firmie i ta forma pracy zawsze jest obciążona dużą rotacja ;)

Amigo (gość)

Nawet jakby was przenieśli do pałacu kultury w warszawie to i tak kogucik pozostanie kogucikiem. Biedni chorzowianie. S_p_i_e_r_d_a_l_a_ć z Bytomia!

Marian (gość) (pracownik Liberty)

Chyba nie masz pojęcia co to siedzenie przy słuchawce... Piszesz tak, bo jesteś jednym z tych krawaciarzy, którzy siedzą i pilnują tego interesu. Jest Ci dobrze, bo dostajesz kasę i nie musisz wydzwaniać do ludzi. Akurat mam pojęcie o takiej formie pracy i wiem dlaczego w takich firmach występują duże rotacje pracowników. Ale to juz nie moja sprawa!!!

gość (gość) (były pracownik)

no tak tak, ale jedyne Call Center grupy kapitałowej Polkomtel ;) Liberty w pełni należy do Polkomtel, wiec nie jest firmą współpracującą z Plusem (jak Maksimum), tylko Plusem ;)

były pracownik (gość)

Chciałbym nadmienić, że Liberty jest 2 call center plusa w regionie śląskim.
Starszym i dłużej działającym jest Maksimum vis a vis Silesia City Center.

Kelsen (gość) (KP)

Chciałbym zauważyć, że popełniłeś jednen duży błąd ort..., może go znajdziesz. Co do meritum wypowiedzi, to popełniając błędy ort..., chyba wiesz gdzie powinieneś pracować, domyśl się :) Już nie będę pisał o polskich literach.