Centralna Liga Juniorów. Bałtyk Koszalin - Ruch Chorzów 2:4 [zdjęcia]

Dawid Jaśkiewicz
Juniorzy starsi Bałtyku Koszalin ulegli swoim rówieśnikom z Ruchu Chorzów 2:4
Juniorzy starsi Bałtyku Koszalin ulegli swoim rówieśnikom z Ruchu Chorzów 2:4 Dawid Jaśkiewicz
Juniorzy starsi Bałtyku Koszalin ulegli swoim rówieśnikom z Ruchu Chorzów 2:4.

Spotkanie było rozgrywane w ramach 17. kolejki zmagań w Centralnej Lidze Juniorów. Przez znaczną część pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się poważnie zagrozić bramce rywala. Dopiero dośrodkowanie z rzutu wolnego i celny strzał głową z końcówki tej części, otworzyły rezultat spotkania i dały gościom prowadzenie. Do siatki gospodarzy trafił Bartosz Gęsior.

Na drugą połowę podopieczni Mariusza Lenartowicza wybiegli pełni wiary w odwrócenie losów rywalizacji. W 53. minucie nadziali się jednak na kontrę, po której prowadzenie chorzowian podwyższył Sebastian Żyłka. Pięć minut później w zamieszaniu pod bramką Ruchu najlepiej odnalazł się Marcin Budnik i uderzeniem przewrotką dał swoim kolegom impuls do dalszej walki. Bałtyk zagrażał bramce przeciwnika, lecz swoich szans nie wykorzystali m.in. Adrian Kwiatkowski i Maciej Andrzejczak. Gracze ze Śląska takich problemów nie mieli i po golach Daniela Skalskiego oraz Przemysława Bargiela prowadzili już 4:1.

W końcówce spotkania rozmiary porażki zmniejszył Maciej Andrzejczak. Po 17 seriach meczów Bałtyk Koszalin plasuje się w ligowej tabeli na dziesiątej pozycji z dorobkiem dziewiętnastu punktów. Podczas najbliższego weekendu drużyna z naszego miasta zakończy jesienne zmagania wyjazdowym spotkaniem z Górnikiem Zabrze.

Bałtyk Koszalin – Ruch Chorzów 2:4 (0:1)
Bramki: Budnik (58.), Andrzejczak (87.) – Gęsior (43.), Żyłka (53.), Skalski (73.), Bargiel (75.)