Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od piątku, 16 marca, Centrum Onkologii z Gliwic rozpoczyna akcję bezpłatnych badań mammograficznych z udziałem mammobusu na terenie Chorzowa.

Bezpłatne badania skierowane są do Pań w wieku od 50 do 69 lat (tj. roczniki 1943-1962), które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii finansowanej przez NFZ. Godziny wykonywania badań są dostosowane również do osób pracujących, które nie mają możliwości skorzystania z badań w placówce stacjonarnej w godzinach dopołudniowych.

Aby wykonać CYFROWĄ darmową mammografię w mammobusie IO Gliwice (jedyny tak nowoczesny aparat i mammobus w regionie!), nie trzeba się wcześniej rejestrować.

Wystarczy:

przyjść do mammobusu, który będzie wykonywał badania:

przy Poczcie Głównej w Chorzowie w dniach 16 i 19-20 marca br. w godz. od 9.00-16.00 oraz 21-22 marca br. od godz. 10.00-17.00
przy NZOZie NOVIA MED w Chorzowie (ul. Padrewskiego 34) w dniach 23 i 26 marca br. w godz. od 9.00-16.00 oraz 27 marca br. od godz. 10.00-17.00

podać PESEL,

wypełnić ankietę,

wykonać badanie (które trwa zaledwie kilka minuta),
a po 3 tygodniach odebrać wynik i upewnić się, że wszystko jest w normie.

Przypominamy, że regularne badania kontrolne (zalecenie Ministerstwa Zdrowia: mi.in. mammografia co 2 lata, cytologia co 3 lata) stanowią podstawę profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób, w tym nowotworowych.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kaśka (gość)

Ja bardzo chętnie bym sobie takie badanie zrobiła,ale mam tylko 39 lat i niestety na takie badanie się nie załapię! Czy młodsze osoby nie mają do tego prawa? Badanie kosztuje 100-120 zł a w dzisiejszych czasach taka kasa to dla wielu majątek! No ale co to służbę zdrowia obchodzi...

ZaZo (gość)

Czy Polskie kobiety zastanowily sie dlaczego mammografia jest za darmo. Ja przypuszczam ze nikt w Polsce nie czyta czy ma dostep do Internetu!.Mommografia to jest po prostu niepotrzebnym i nibezpiecznym rentgenem!!. Nawet kiedy mommografia odkryje raka piersi wczesniej niz osobista, manualna egzaminacja to to nie znaczy ze ty zostaniesz automatycznie "wyleczony"!!. Na swiecie niema nic za darmo!. Starajcie sie uswiadomic zanim dobrowolnie poddacie sie niebezpiecznym i niepotrzebnym medycznym doswiadczeniom!!.Nikt wam zycia nie uratuja za darmo!!