Aktywni dla klimatu w Chorzowie są uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1. Zrobili m.in. mapę klimatyczną naszego miasta. Przed nimi kolejny etap konkursu.

Aktywni dla klimatu w Chorzowie są uczniowie ZSTiO nr 1.
Uczniowie klasy IIa z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 im. Wojciecha Korfantego postanowili podjąć wyzwanie i wziąć udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym pod tytułem "Aktywni dla klimatu" w Chorzowie, organizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Poprzez wykonywanie zadań konkursowych Ekozespół Klimaciki w składzie: Sandra Klimas, Mateusz Konig, Szymon Michalski, Ania Wojtas oraz Alicja Szula pod opieką mgr Agnieszki Kasperczyk będzie informował społeczność szkolną, rodziców oraz mieszkańców Chorzowa, jak przeciwdziałać zmianom klimatycznym i chronić klimat.

W ramach konkursu uczniowie zgłębiają wiedzę na temat klimatu, poznają formy ochrony powietrza, podejmują własne działania w tej dziedzinie. Ponadto uczą się różnych form współpracy ze społecznością szkolną i lokalną. Uczestnictwo w konkursie polega na realizacji zadań w dwóch etapach.

Aktywni dla klimatu w Chorzowie: rozpoczął się drugi etap


Przedstawiciele Ekozespołu Klimaciki w przeciągu 1,5 miesiąca w ramach swoich zadań zdobyli podstawowe informacje na temat Chorzowa, wykonali mapę ekologiczną miasta uwzględniającą np: punkty selektywnej zbiórki odpadów, punkty wykorzystujące źródła energii odnawialnej, tereny zalesione, parki, ścieżki rowerowe,przeprowadzili wśród mieszkańców Chorzowa badania ankietowe na temat postaw ekologicznych i wykorzystywania źródeł odnawialnych.

Przeprowadzili też 14 lutego happening w szkole pt. "Klimaciki - dla klimatu", mający na celu zwrócenie społeczności szkolnej na problemy związane z ochroną klimatu.

W drugim etapie uczniowie zajmą się zbiórką elektroodpadów na terenie swojej szkoły i gminy pod hasłem ,,Elektroodpady zbierasz - klimat wspierasz!".

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!