W chorzowskim "Kapeluszu" wystawa kwiatów i ogrodów

Przemiana w naturze: zmiana kolorów z zieleni na pomarańcz, brąz i czerwień oraz związane z tym możliwości kreacji - to przewodni motyw 121. Jesiennej Wystawy Kwiatów i Ogrodów, którą otwarto w piątek w chorzowskiej hali "Kapelusz". Co roku wystawę odwiedza ok. 20 tys. osób.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Tegorocznymi atrakcjami imprezy są m.in. drzewo cesarskie, którego posadzenie w ogrodzie ma przynosić szczęście, oraz kielichowiec wonny, zwany też krzewem truskawkowym ze względu na wydzielany zapach - mówi Anna Znamirowska, rzeczniczka organizującego wystawę Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Wystawa przygotowana przez kilkunastu wystawców z całej Polski wypełnia halę o powierzchni ponad 2,2 tys. m kw. Rośliny zaprezentowano w zaaranżowanych ogrodach - z powodu ograniczeń technicznych niemożliwe było jednak wkopanie drzew w ziemię, dlatego eksponowane są one w donicach.

Do budowy olbrzymiego ogrodu w hali użyto mielonej kory, cegieł, otoczaków, kamienia łupanego, trawy z rolki, żwiru, torfu i piasku. Kilkanaście tysięcy kwiatów tworzy kilkanaście kompozycji florystycznych.
∨ Czytaj dalej

Między kwiatami, krzewami, pnączami i drzewami zaprojektowano oczka wodne, kaskady i fontanny.

Prócz ekspozycji, organizatorzy przygotowali dla zwiedzających pokazy florystyczne i formowania drzewek bonsai. Zwiedzanie ekspozycji urozmaicą występy zespołów muzycznych, pokazy tańca i mody.

Wystawę organizuje Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Jerzego Ziętka w Chorzowie. Ekspozycja w "Kapeluszu" będzie otwarta do niedzieli, a towarzyszący jej ogólnodostępny kiermasz ogrodniczy, w którym uczestniczy kilkudziesięciu sprzedawców - do poniedziałku.


Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię