Wybierz region

Wybierz miasto

  Śląsk sprzed tysiąca lat

  Autor: Jolanta Szymczyk

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Śląsk sprzed tysiąca lat KATOWICE. Kilkuset uczniów uczestniczyło w sesji historycznej zorganizowanej przez Ośrodek Współpracy Regionalnej przy Pałacu Młodzieży w Katowicach.

  Śląsk sprzed tysiąca lat
  KATOWICE. Kilkuset uczniów uczestniczyło w sesji historycznej zorganizowanej przez Ośrodek Współpracy Regionalnej przy Pałacu Młodzieży w Katowicach. Tematem spotkania był Śląsk na przełomie tysiącleci.
  Sesja odbywała się w sali teatralnej Pałacu, która może pomieścić 220 osób. Zjawiło się ich ponad trzysta. Byli m.in. uczniowie liceów z Katowic, przyjechali też z Zabrza, Tych, Rybnika i Cieszyna. Wykładowcami byli pracownicy Uniwersytetu Śląskiego. Mówiono o granicach Śląska, jego przynależności politycznej na przełomie pierwszego i drugiego tysiąclecia i śląskich dynastiach książęcych.
  Organizatorzy przygotowali też wystawę zdjęć i eksponatów pochodzących z wykopalisk, które ilustrowały tematy sesji. (JSZ)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)