Wybierz region

Wybierz miasto

  Śląsk kontra Kraków

  Autor: Jacek Sroka

  2000-05-31, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Śląsk kontra Kraków Jednym z ostatnich punktów obchodów jubileuszu 80-lecia OZPN Katowice będzie dzisiejszy mecz na stadionie GKS Katowice. Na Bukowej zmierzą się reprezentacje Śląska oraz Krakowa i będzie to rewanż za ...

  Śląsk kontra Kraków
  Jednym z ostatnich punktów obchodów jubileuszu 80-lecia OZPN Katowice będzie dzisiejszy mecz na stadionie GKS Katowice. Na Bukowej zmierzą się reprezentacje Śląska oraz Krakowa i będzie to rewanż za ubiegłoroczny pojedynek tych drużyn pod Wawelem. Wówczas 4:2 wygrał nasz zespół i wierzymy, że teraz również pokona zaprzyjaźnionych rywali.
  W kadrze Śląska znalazło się 22 zawodników z czterech śląskich pierwszoligowców. Są to: bramkarze - Tomala (Odra Wodzisław) i Bledzewski (Górnik Zabrze); obrońcy - Wiśniewski i Kolasa (Górnik), Wleciałowski i Mizia (Ruch Chorzów), Wrześniewski (Ruch Radzionków), Malinowski i Adamczyk (Odra); pomocnicy - Sibik (Odra), Paluch, Surma i Jamróz (Ruch), Kompała i Probierz (Górnik), Sierka i Myszor (Radzionków); napastnicy - Bizacki i Włodarczyk (Ruch), Gierczak (Górnik), Woś i Chałbiński (Odra).
  - Myślę, że występ takiej drużyny będzie dużą atrakcją dla kibiców. Sympatycy futbolu z naszego regionu zobaczą w jednym zespole zawodników, którzy na co dzień rywalizują między sobą reprezentując barwy wszystkich śląskich pierwszoligowców. Staraliśmy się wybrać najlepszych zawodników i wierzę, że uda nam się pokonać reprezentację Krakowa - powiedział trener Edward Lorens, który wspólnie z Jerzym Wyrobkiem, Piotrem Piekarczykiem i Jackiem Góralczykiem poprowadzi naszą ekipę.
  Bilety na mecz Śląsk - Kraków kosztują tylko 5 zł. Spotkanie seniorów zaplanowane na godz. 17.30 poprzedzi przedmecz reprezentacji obu okręgów z rocznika 1984.
  JACEK SROKA

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)