Wybierz region

Wybierz miasto

  Płomienna miłość

  Autor: kra

  2000-05-27, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Podpalacze mogli wysadzić w powietrze cały blok! Płomienna miłość ŻORY. Dwoje zaczadzonych dzieci i dwie kobiety przewieziono w piątek do szpitala po pożarze mieszkania na pierwszym piętrze jedenastokondygnacyjnego ...

  Podpalacze mogli wysadzić w powietrze cały blok!
  Płomienna miłość
  ŻORY. Dwoje zaczadzonych dzieci i dwie kobiety przewieziono w piątek do szpitala po pożarze mieszkania na pierwszym piętrze jedenastokondygnacyjnego wieżowca w Żorach. Przyczyną wybuchu ognia było podpalenie. Policja zatrzymała już przestępców. Powodem zamachu, który mógł skończyć się wybuchem gazu i zniszczeniem całego bloku była... nieszczęśliwa miłość.
  - W piątek pięć minut po północy otrzymaliśmy informację o pożarze w budynku na osiedlu Sikorskiego. Okazało się, że ktoś podpalił drzwi jednego z mieszkań. Ogień ugasili sąsiedzi. My natomiast pomagaliśmy załodze karetek pogotowia ratunkowego w przewożeniu zaczadzonych do szpitala - relacjonuje brygadier Zbigniew Ciepielowski, zastępca komendanta miejskiego żorskiej Państwowej Straży Pożarnej.
  Zaczadzone zostały dwie lokatorki liczące 25 oraz 47 lat. W szpitalu umieszczono również dwoje dzieci. Jedno ma siedem, a drugie dwa lata. Policjanci rozpoczęli poszukiwania podpalaczy. Stróże prawa szybko zatrzymali dwóch mieszkańców Rybnika, którym udowodniono winę. Jeden ma 19 lat. Drugi jest o rok starszy.
  - Jeden z podejrzanych składając wyjaśnienia powiedział, że zakochał się w domowniczce, lecz został odtrącony. Wówczas zaplanował zemstę. Wspólnie ze znajomym zapalniczką podpalił kurtkę podłożoną przed progiem mieszania. Ogień szybko objął całe drzwi - tłumaczy komisarz Stanisław Żółtaniecki z żorskiej policji.
  Gdyby płomienie dotarły do instalacji gazowowej cały wieżowiec mógłby wylecieć w powietrze. Dlatego podejrzanym postawiono zarzut ,sprowadzenia powszechnego niebezpieczeństwa dla ludzkiego życia i zdrowia". Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat dziesięciu.
  (kra)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)