Wybierz region

Wybierz miasto

  Pielgrzymka wojewodów

  Autor: JS

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Pielgrzymka wojewodów... CZĘSTOCHOWA. Około tysiąc osób wzięło udział w X Pielgrzymce Wojewodów i Pracowników Administracji Publicznej na Jasną Górę. Organizatorem pielgrzymki był wojewoda śląski Marek Kempski, który ...

  Pielgrzymka wojewodów...
  CZĘSTOCHOWA. Około tysiąc osób wzięło udział w X Pielgrzymce Wojewodów i Pracowników Administracji Publicznej na Jasną Górę. Organizatorem pielgrzymki był wojewoda śląski Marek Kempski, który witając przybyłych powiedział, że to nie jest przypadek, że ludzie służący państwu i narodowi przychodzą na Jasną Górę. Do tego miejsca pielgrzymowali królowie aby otrzymać wsparcie i siły dla swej służby ojczyźnie.
  Mszę świętą odprawił metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń. W homilii zaznaczył, że należy problemy społeczne i gospodarcze widzieć w kontekście Ewangelii, która jest podstawą wiary i działania. Ciągle należy się uczyć od Chrystusa.
  Z koncertem pieśni maryjnych wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. (JS)
  ZDJĘCIE: JACENTY DĘDEK
  W pielgrzymce uczestniczyło 12 wojewodów, marszałkowie sejmików i burmistrzowie.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)