Wybierz miasto

Odra czy Odra

Autor: Andrzej Azyan

2000-05-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

Odra czy Odra? Tylko dwie drużyny praktycznie się liczą w walce o tytuł mistrza Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów Makroregionu Południowego. Są nimi Odra Opole i Odra Wodzisław.

Odra czy Odra?
    Opolanie wygrali w Zabrzu z Górnikiem 3:1. Bramki dla Odry zdobyli: Węgier, Maciejewski i Lachowski. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Konefał.
    Także w Zabrzu, a konkretnie w dzielnicy Biskupice Gwarek podejmował Odrę Wodzisław. Mecz był bardzo emocjonujący. Wodzisławianie w zgodnej ocenie obserwatorów byli drużyną lepszą, wygrali 1:0 po bramce Krzysztofa Błędowskiego w 72 minucie. Kilka minut później mogło być 2:0 dla Odry, ale piłka po strzale Piotra Bacy trafiła w poprzeczkę. W pierwszej połowie do pustej bramki nie trafili Dawid Hudek i Błędowski. W 75 min. piłkarz gospodarzy Adam Stanek trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego i gola nie uznał.
    GWAREK: Krawiec - Mrozik, Kluge, Dziewulski, Kostrzewa (35 Rams) - Mitura, Wala, Borowczyk, Bryłka (75 Rzepecki) - Suker (60 Stanek), Kapuściński (46 Waniek).
    ODRA W.: Pawełek - Jałocha, Gawlik, Gdowski, Baca - Kwiatoń (82 Kiernozek), Kłus, Dzierżenga (80 Hetmaniok), Nowacki - Błędowski, Hudek (86 Dzierżęga).
    Pozostałe wyniki XXX kolejki: * Sośnica Gliwice - GKS Katowice 1:0: Wojnicz * Bogmar-Ceramed Bielsko Biała - Polonia Bytom 1:3: Mróz 2, Ziaja (dla Polonii) * Stradom-Domex Częstochowa - MOSM Tychy 0:1: Pierges * Rymer Niedobczyce - Ruch Chorzów 1:2: Paśko, Dąbrowski (dla Ruchu) * Start Namysłów - Stadion Chorzów 0:9: Cieluch 3, Soszyński, Gumulski po 2, Kroczek, Stachak * Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 1:0 * Piast Gliwice - Włókniarz Kietrz 2:0: Krypczyk, Mikita * zaległy: Piast - Odra W. 1:4: Żak - Dzierżenga 2, Jałocha, Kłus.
    18. Start 30 9 34-142
    W następnej kolejce grają (25 V): Piast - Sośnica, Włókniarz - Raków, Zagłębie - Start, Stadion - Rymer, Ruch - Stradom-Domex, Tychy - Bogmar-Ceramed, Polonia - Gwarek, Odra W. - Górnik, Odra O. - Katowice.