Wybierz region

Wybierz miasto

  Miasta zaskarżyły wyrok NSA

  Autor: BEATA LEŚNIEWSKA

  2000-05-12, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Zarząd Katowic wysłał do administratorów, prywatnych włacicieli oraz Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej specjalny komunikat, w których nakazuje naliczanie stawek czynszu według uchwały z 1997 r.

  Zarząd Katowic wysłał do administratorów, prywatnych włacicieli oraz Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej specjalny komunikat, w których nakazuje naliczanie stawek czynszu według uchwały z 1997 r. Na razie nakazuje także wstrzymanie się z oddawaniem lokatorom nadpłaconego czynszu, bowiem Katowice wraz z kilkoma dużymi miastami zaskarżyły do Sądu Najwyższego wyrok NSA, unieważniający katowicką uchwałę z powodu braku zróżnicowania stawek czynszu według stref.
  Zamieszanie związane z czynszami wywołało wzburzenie mieszkańców Katowic.
  Ponad 70 procent miast w kraju nie posiada zróżnicowania stawek czynszu według stref. Jeżeli Sąd Najwyższy nie uchyli wyroku NSA, wtedy nadpłacony czynsz najprawdopodoniej zostanie zwrócony lokatorom. Jeżeli Sąd przychyli się do stanowiska prawników dużych miast, najprawdopodobniej lokatorzy będą musieli dopłacić do czynszu.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)