Wybierz region

Wybierz miasto

  Mega-oglądanie

  Autor: Aleksandra Mruk

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Mega-oglądanie ZABRZE. Dobiegł końca pierwszy etap budowy zabrzańskiego Multikina. Obiekt powstaje przy ul. Gdańskiej. Otwarcie kompleksu zaplanowano w pierwszych dniach października.

  Mega-oglądanie
  ZABRZE. Dobiegł końca pierwszy etap budowy zabrzańskiego Multikina. Obiekt powstaje przy ul. Gdańskiej. Otwarcie kompleksu zaplanowano w pierwszych dniach października. Koszt inwestycji to około 55 mln zł. W piątek z pomocą dźwigu na budowli zawieszono symboliczną wiechę.
  W kinie znajdzie się 13 klimatyzowanych sal o łącznej liczbie 3002 miejsc. W największej zmieści się ponad 500 osób. Najmniejszą zapełni 112 widzów. Zainstalowany zostanie nowoczesny, komputerowy system sprzedaży biletów. Funkcjonować będzie także centrum gastronomiczne. Dla zmotoryzowanych przygotowano 500 miejsc parkingowych.
  - W multipleksach dziennie odbywa się ponad 60 seansów. Zabrzański nie będzie pod tym względem wyjątkiem. Oferta obejmuje najnowsze produkcje, jak i klasykę. Możemy doskonale funkcjonować jeżeli zapełnimy sale w 30 procentach - wyjaśniała na konferencji prasowej Aldona Szostakowska, wiceprezes spółki Multikino.
  Dwa podobne kompleksy funkcjonują już w Poznaniu i Warszawie. W najbliższym czasie planuje kolejne przedsięwzięcia na Śląsku m.in. w Katowicach.
  (mru)
  Zdjęcie: IRENEUSZ DOROŻAŃSKI

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)