Wybierz region

Wybierz miasto

  Lubieżnik z nożem

  Autor: mech

  2000-05-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Lubieżnik z nożem OPOLE. Prokuratura Rejonowa w Opolu wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 28-letniego Pawła A., który w środę 17 maja zgwałcił 17-latkę, dwa tygodnie wcześniej zmusił dwie 19-latki do ...

  Lubieżnik z nożem
  OPOLE. Prokuratura Rejonowa w Opolu wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 28-letniego Pawła A., który w środę 17 maja zgwałcił 17-latkę, dwa tygodnie wcześniej zmusił dwie 19-latki do poddania się innym czynnościom seksualnym. Groził napadniętym nożem i pobiciem.
  - Gdy siedemnastolatka podała nam rysopis gwałciciela, zorientowaliśmy się, że mamy do czynienia z tym samym przestępcą - relacjonuje podkomisarz Anna Gazda z Zespołu Prasowego KWP w Opolu.
  Obława na seryjnego gwałciciela trwała od środy. W rejonie Opola, który sobie upodobał, cały czas krążyli policjanci w cywilnych ubraniach. Wszyscy funkcjonariusze Komendy Miejskiej zostali dokładnie zapoznani z rysopisem. Metoda się sprawdziła - podejrzanego mężczyznę przypadkowo zobaczył w niedzielę o godz 7 rano na dworcu PKP policjant z wydziału śledczego, który właśnie wybierał się na prywatną wycieczkę.
  - Podejrzany mężczyzna został zatrzymany - wyjaśnia podkomisarz Gazda.
  Mężczyzna mieszka w Nysie, jest żonaty, nie ma dzieci. Za dokonane przestępstwa grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. (mech)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)