Wybierz region

Wybierz miasto

  Kto do sejmiku?

  Autor: Witold Pustułka

  2000-05-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Kto do Sejmiku? KATOWICE. 35-letni Andrzej Wyleżoł, lekarz-chirurg, pracownik Śląskiej Akademii Medycznej zostanie najprawdopodobniej nowym radnym wojewódzkim Unii Wolności.

  Kto do Sejmiku?
  KATOWICE. 35-letni Andrzej Wyleżoł, lekarz-chirurg, pracownik Śląskiej Akademii Medycznej zostanie najprawdopodobniej nowym radnym wojewódzkim Unii Wolności. Zajmie on miejsce Teresy Śliwy, która zmarła nagle przed tygodniem.
  W trzecim, rudzko-zabrzańskim okręgu wyborczym do Sejmiku Województwa Śląskiego Teresa Śliwa na liście Unii Wolności uzyskała przed doma laty 3456 głosów i została radną. Drugi na liście z 1534 głosami był właśnie Wyleżoł, pracownik zabrzańskiego Szpitala Specjalistycznego. Andrzej Wyleżoł nie jest wprawdzie członkiem UW, ale był popierany przez to ugrupowanie. Jeśli wyrazi zgodę na objęcie mandatu, zostanie zaprzysiężony na radnego podczas czerwcowej sesji Sejmiku.
  Przypomnijmy, że Teresa Śliwa była przewodniczącą sejmikowej Komisji Edukacji, Nauki i Kultury. Była osobą bardzo lubianą, bez reszty oddaną zagadnieniom edukacji i dobrym duchem Unii Wolności w Zabrzu i Rudzie Śląskiej;. (wit)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)