Wybierz region

Wybierz miasto

  Chory podsiadło

  Autor: wit

  2000-05-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Pierwszy śląski poseł stanie przed Sądem Lustracyjnym Chory Podsiadło KATOWICE. Mirosław Podsiadło, śląski poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej i szef Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę, jest ...

  Pierwszy śląski poseł stanie przed Sądem Lustracyjnym
  Chory Podsiadło
  KATOWICE. Mirosław Podsiadło, śląski poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej i szef Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę, jest pierwszym deputowanym naszego regionu podejrzanym o kłamstwo lustracyjne. Wczoraj miał zacząć się jego proces przed Sądem Lustracyjnym w Warszawie, ale został odroczony, bo poseł przybywa na leczeniu w jednej z katowickich klinik kardiochirurgicznych.
  Podsiadło został posłem dopiero w ubiegłym roku. Wszedł jako rezerwowy z listy krajowej swojej partii, zajmując miejsce po Grzegorzu Tuderku, szefie ,Budimexu", który postanowił złożyć mandat.
  - Rozmawialiśmy przed wyborami z Podsiadłą. Nic nie wspominał, jakoby miał w przeszłości kontakty z służbami specjalnymi PRL - powiedział nam jeden z prominentnych działaczy SLD.
  Posła Podsiadłę zastaliśmy wczoraj pod telefonem komórkowym. Nie chciał jednak rozmawiać na temat zarzutów.
  - Lekarze zalecają mi przede wszystkim spokój. Proszę więc wybaczyć, ale nie będę mówił o szczegółach, bo mam 75 lat i nie chce mi się komentować tych zarzutów - stwierdził w rozmowie z ,Dziennikiem".
  Mirosław Podsiadło oświadczył jedynie, że w swoim życiu ,przeszedł bardzo wiele, łącznie z pobytem w obozie i ośrodkach odosobnienia".
  - Jeśli zdrowie pozwoli, będą do dyspozycji sądu - oświadczył.
  Jest on piętnastym parlamentarzystą, który stanie przed Sądem Lustracyjnym. (wit)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)