Wybierz region

Wybierz miasto

  Bezkarni

  Autor: kra

  2000-05-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Bezkarni? SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE. Siemianowiccy policjanci schwytali wczoraj dwóch złodziei, którzy włamali się do sklepu zegarmistrzowskiego. Jeden ma... 14 lat, a jego kompan jest o rok starszy.

  Bezkarni?
  SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE. Siemianowiccy policjanci schwytali wczoraj dwóch złodziei, którzy włamali się do sklepu zegarmistrzowskiego. Jeden ma... 14 lat, a jego kompan jest o rok starszy. Chłopcy przecięli kratę w oknie budynku przy ulicy Bytkowskiej i wybili szybę. Ukradli wystawione na półkach zegarki oraz bransoletki.
  - Rabusiów spostrzegli patrolujący ten rejon policjanci. Po pościgu schwytali dwóch nastolatków. Możliwe, że włamania dokonało więcej przestępców. Na razie nie odzyskaliśmy skradzionych przedmiotów - mówi podkomisarz Marek Łyko siemianowickiej z Komendy Miejskiej Policji.
  14-letni Jarek P. ma już na sumieniu kilkadziesiąt włamań oraz kradzieży. Wiele razy przyłapywany był na gorącym uczynku, lecz jak dotychczas nie ma sposobu, aby... ukrócić te kradzieże. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się brakuje miejsc w domach wychowawczych. Na skierowanie do poprawczaka czekają nawet nastoletni sprawcy poważnych pobić czy napadów rabunkowych. Natomiast zwykli ,mali" włamywacze mogą liczyć na całkowitą bezkarność...
  (kra)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)