Wybierz region

Wybierz miasto

  Akademickie Bielsko

  Autor: asz

  2000-06-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Dziennik Zachodni

  Akademickie Bielsko BIELSKO. Józef Mayer, rektor Politechniki Łódzkiej wmurował w środę na bielskich Błoniach kamień węgielny pod budowę nowej uczelni wyższej w Bielsku-Białej.

  Akademickie Bielsko
  BIELSKO. Józef Mayer, rektor Politechniki Łódzkiej wmurował w środę na bielskich Błoniach kamień węgielny pod budowę nowej uczelni wyższej w Bielsku-Białej. Senat Politechniki Łódzkiej zaopiniował tego dnia pozytywnie projekt przekształcenia dotychczasowej, bielskiej filii Politechniki Łódzkiej w samodzielną, państwową uczelnię. Marek Trombski, prorektor bielskiej filii poinformował na konferencji prasowej, że studenci bądą mogli kształcić się na czterech wydziałach: budowy maszyn, inżynierii włókienniczej i ochrony środowiska, informatyki i zarządzania oraz humanistycznym. Jego zdaniem pierwsi studenci na nowe wydziały powinni zostać przyjęci już w tym roku. Bogdan Traczyk, prezydent miasta przyznał już osiem mieszkań dla kadry profesorskiej oraz działki budowlane. Zamierza także przekazać politechnice na własność budynki przy Placu Fabrycznym w Bielsku-Białej, gdzie mieści się część dotychczasowych wydziałów. (asz)

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)